пʼятниця, 19 квітня 2019 р.

Громадськість та журналісти просять органи місцевого самоврядування використовувати сучасні канали комунікації

    Тристороння комунікація між органами місцевого самоврядування, громадськістю та засобами масової інформації — ключова умова ефективного управління громадами. Такого висновку дійшли учасники дводенного тренінгу, що відбувся у Святогірську 17-18 квітня. 
   Важливо, що у тренінгу взяли участь всі учасники процесу — посадові особи органів місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей, представники місцевих громадських організацій та засобів масової інформації.
   Від Добропільського району у тренінгу взяла участь голова районної ради Тамара Бєлянкіна.
    Такий формат дозволив всім почути один одного: органам місцевого самоврядування — реальні потреби та запити громадян, громадськості — зрозуміти законодавчі рамки, в які поставлені органи влади, журналістам — як отримати потрібну інформацію від представників місцевої влади та як з її допомогою впливати на життя громади.
   Часто органи місцевого самоврядування не залучають населення до прийняття рішень у громаді. Це створює враження закритості місцевої влади та низької зацікавленості життям громади.
   Для вирішення цієї проблеми учасники тренінгу на практиці пропрацювали алгоритм подання запиту на доступ до публічної інформації та звернення до органу місцевої влади, порядок їх розгляду та надання відповіді.
    Змоделювали різні форми співпраці — загальні збори громадян, місцеві ініціативи, громадські слухання, електронні петиції, громадські ради та, зважаючи на особливості кожної громади, обрати найефективніші саме для своїх громадян.
     Після тренінгу експерти Ресурсного центру УАРОР з числа учасників відібрали потенційних фасилітаторів для формування пулу місцевих експертів, які працюватимуть для розвитку громад, близьких до лінії розмежування.
    Тренінг «Розробка та запровадження дієвих механізмів взаємодії органів місцевого самоврядування, громадськості та ЗМІ» організований Українською асоціацією районних та обласних рад в рамках проекту «Добре врядування для розбудови потенціалу громади» за підтримки ПРООН в Україні із відновлення та розбудови миру за проектом «Ефективне врядування та залучення громадян для покращення доступу до правосуддя, безпеки, охорони довкілля та соціальної згуртованості на сході України» за підтримки Уряду Королівства Данії, Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida).

Більше про Проект ТУТ.


Джерело: Українська асоціація районних та обласних рад.