понеділок, 24 квітня 2017 р.

До Дня психолога



    Лілія Михайлівна Паращук – неординарна особа, в чомусь обдарована, нерідко аскетична, готова працювати 16-20 годин на добу, але головне - захоплена своєю справою, володіє блискучими організаторськими здібностями. Її відрізняє прагнення сьогодні робити те, про що інші подумають завтра, робити свою справу дуже добре і усвідомлено, з користю. І це не порожні амбіції. А інакше - навіщо? Сьогоднішня  висота визнання, авторитету, поваги і захоплення – результат щоденних багаторічних розумових, фізичних зусиль.

     Закінчила школу з золотою медаллю, Дрогобицький державний педагогічний інститут з відзнакою. З 1997 року працює практичним психологом районного методичного кабінету відділу освіти Добропільської райдержадміністрації, керівник психологічної служби системи освіти району. Сміливо використовує сучасні технічні, мультимедійні засоби, эксперементує над пошуком і впровадженням нетрадиційних форм навчання, займається дослідницькою роботою. 
   Вона дипломант обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Початкова школа ХХІ сторіччя», обласного фестивалю педагогічних ідей «Сузір'я талантів», співавтор та режисер кінострічок з історії та сучасності Добропільського району, переможець районного конкурсу «Жінка року» у номінації «Жінка - талант».
Має авторську психологічну розробку – оригінальний ілюстрований методичний посібник з розвитку пізнавальної сфери молодших школярів «ННН» (нове, невідоме, необхідне) - курс розвиваючих занять для учнів 1-4 класів, яку презентувала на Міжнародній педагогічній конференції в місті Донецьк. Її діяльність спрямована на становлення особистості дітей, виховання витончених почуттів, розкриття та розвиток індивідуальності. Лілія з особливим почуттям відповідальності підходить до реалізації програми підтримки та розвитку дитячої обдарованості «Надія Донеччини».
   Вона- автор, виконавець, натхненник конкурсів серед юних ерудитів, художників, вокалістів, танцюристів, читців, письменників і поетів, серед юних журналістів, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, юних лідерів. Її заслуга в тому, що щорічному районному фестивалю юних даруваннь «Золоте джерельце» в 2011 році, в день 10-річного ювілею, Донецькою облдержадміністрацією було надано статус обласного. Вихованці районної програми «Обдаровані діти», «Надія Донеччини» - багаторазові лауреати І-ІІІ премій обласних, регіональних, Всеукраїнських, Міжнародних конкурсів та фестивалів, телевізійних програм «Зірки та зіроньки», «Зірки, на сцену!», «Червона рута», «Золотий лелека», «Золоте зернятко», «Отчий дім», «Мистецькі барви».
   Безперечно одне – без такого наставника, лідера, як Лілія Михайлівна, діти не змогли б навіть дізнатися, на що вони здатні. До того ж, вона вміє «запалити» людей з числа вчителів, педагогів-організаторів, психологів, допомогти перейнятися ідеєю і разом її реалізувати. 
 Труднощі – занадто м'яке слово, щоб зрозуміти з чим доводиться стикатися щодня, щогодини. З 2005 року Лілія Михайлівна живе з хворобою, яка позбавила її можливості самостійно пересуватися. Найбільша мудрість, яку вона підтверджує: «Сильна духом людина – це людина, яка знає чого вона хоче, йде до чітко поставленої мети, досягаючи мрії, одночасно допомагаючи іншим людям, які її оточують, заряджаючи власним оптимізмом. Це людина, яка здатна здобувати перемогу над собою і обставинами».
 Опинившись в скрутних життєвих обставинах, вона не припиняє працювати у відділі освіти. Маючи за плечима солідний запас знань і практичних навичок, вона використовує будь-яку можливість для того, щоб оволодіти новими. Лілія Паращук закінчила Київський міжнародний університет за спеціальністю вчитель англійської мови та зарубіжної літератури, здобула професію психотерапевта, навчаючись в МОКПО (Міжнародної організації кататимного переживання образів) (Німеччина).
    Крім людей, таких же творчих соратників і помічників, невід'ємними в особистому житті і в роботі залишаються комп'ютер та книги, що допомагають їй пізнавати світ, підтримувати зв'язки з тими, хто  живе в інших містах і країнах.        
   Федір Достоєвський, Уейн Дайер, Уолши Ніл Дональд, Ніші Кацудзо допомагають Лілії розкривати і розуміти світ інших людей, осмислювати їх вчинки.
   Вона цінує ті поодинокі фактори, які не дозволяють дати слабину, щоб не втратити фізичну і духовну форму. Вона вміє домовлятися з недугою, не падати духом, знаходити шляхи взаємодії з іншими людьми, з дітьми усіх вікових категорій, приймати рішення в різних ситуаціях, розбиратися в бажаннях, радіти тому, що є, любити життя у всіх його проявах.
   Дивлячись на Лілію Михайлівну, на цю дивну людину з добрим відкритим обличчям, прекрасною м'якою усмішкою, з якою тільки вона може вітатися при зустрічі, розумієш: сил, енергії, впевненості, знань у неї вистачить не тільки для себе, але і для того, щоб вести людей за собою, щоб стати переможцем в цьому житті, бути на своїй висоті - висоті величі, таланту, сміливості і сили, пошуку і творення.