Історія Добропільщини

     

   Працівники органів місцевого самоврядування району

     Голови Добропільської районної ради часів незалежності України:
Ровний Валерій Григорович  (1991-1992);
Трегубенко Олександра Іванівна (1992-1994);
Стрипаченко Валерій Миколайович (1994-1998);
Верютін Анатолій Іванович (1998-2006);
Гапич Микола Миколайович (2006-2015);
Бєлянкіна Тамара Миколаївна (2015- по теперішній час).

Благодійна акція "Віддай серце дітям!" в фотографіях і фактах

2007 рік 
2008 рік
2009 рік
2010 рік
2011 рік
2012 рік 
2013 рік
2014 рік
2016 рік
                                                                                    2017 рік
2018 рік


Історія сіл і селищ Добропільського району

село Добропілля

         Заснування
Ділянка землі де зараз знаходиться село Добропілля, була віддана в рангову дачу полковнику Янченко Андрію Максимовичу. 
У 1791 році землеміром Самойловичем було проведено його відмежування. Село виникло не раніше 1795 і не пізніше 1799 року, згодом зване Добропілля. Історик Феодосій Макаревський посилаючись на консисторські архіви повідомляв що: на 6 липня 1799 року в селі полковника Янченкова в Добропіллі проживало 184 чоловіків і 166 жінок. Детальніше за посиланням...


       З ІСТОРІЇ РІДНОГО КРАЮ
        
      Кам`яні статуї.  У випадку цього об’єкту маємо унікальний для Добропільського району приклад збереження автентичного ландшафту степової Донеччини поблизу старих хуторів Петрівський, Лиман, Леонтіівка, Кам’янський, Юр’ївка та Зелений Клин.
 Найдавнішими пам’ятниками господарювання  людини тут  є численні кургани . Ці кургани є свідками сивої давнини. Їх залишили після себе кочівники – скотарі. Нам слід зберегти їх  для нащадків. Біля хутора Петрівський на мапі 1939 року позначено кілька курганів. На лівому березі річки Бик там, де тепер установлена ―Козацька вежа‖, і на правому березі біля лісу. На сьогодні зберігся тільки один курган, що біля лісу. Інші кургани були зруйновані при будівництві автомобільної дороги між селами Юр’ївка та Кам’янка. На повороті дороги, там де раніше були кургани часто виникали автомобільні аварії. Краєзнавцями нашого регіону було прийнято рішення встановити макетпам’ятник зниклим курганам з написом на плиті про значення цих споруд. Кургани нажаль зникають, їх розорюють.    Епоха середньовіччя нашого регіону представлена декількома групами пам’ятників.  До першої групи пам’ятників слід віднести середньовічні кам’яні статуї.  По розповідям колишнього мешканця хутора Петрівський  Івана Миколайовича Ємця на території  поблизу хутора  було сім статуй різного розміру. Одна знаходиться біля автомобільної дороги між селами Юр’ївка та Кам’янка. Ця статуя стояла трохи в іншому місці, але біля цього ж поля. За давніх давен поле розміром біля 14 га люди називають  «Біля Баби». Детальніше:


       Флора. За геоботанічним районуванням Добропільський район відноситься до Європейсько-Азіатської степової області, Причорноморської (Понтичної) степової провінції, ПриазовськоЧорноморської степової провінції, смуги різнотравно-типчаково-ковилових степів Донецького округу, Слов’янсько-Артемівського району різнотравно-типчаковоковилових степів. Рослинність вказаної території представлено такими основними групами: різнотравно-ковиловим степами, деревною та чагарниковою рослинністю. Значною є участь ковили волосистої (вид, занесений до Червоної книги України). Її наявність поширює на степові угрупування цієї балки охорону згідно Зеленій книзі України. Детальніше за посиланням:

        

   Річка Бик. В останні часи з’являється велика зацікавленість жителів нашого краю до вивчення історії земель, де ми народилися та росли. Вивчення історії нашого регіону до XVIII століття будувалося на домислах, неперевірених відомостях та деяких видань загального характеру. Це можна пояснити відсутністю письмових, історичних джерел, які б освітлювали події даного періоду, а також недостатньою дослідницькою роботою.
 В зв’язку з цим особливе значення набуває вивчення пам’ятників археології на території нашого краю. Саме вони можуть дати матеріал вивчення більш древніх періодів нашого регіону. Перед тим, як говорити про самі пам’ятники, треба розповісти про  географічні особливості  нашого краю. По території Добропільського району  протікає степова річка Бик.
Детальніше за посиланням:
            

    Рідне село: історичний шлях з минулого в майбутнє


     У час, коли національно-культурне відродження нашого народу в незалежній Українській державі стало реальністю, все більше зростає інтерес до історичного краєзнавства. Очевидно, що без знання рідного краю годі говорити про національну гідність, самовідданість, національний менталітет. 
   Святе відчуття Батьківщини і рідної землі починається саме з рідного краю, свого села чи міста, вулиці, своєї домівки, де людини народилась і виросла, де пройшло її дитинство.  Як і кожний населений пункт Шахове має свою історію і ця історія нерозривно пов’язана з історією сходу України та України вцілому. Використані матеріали сайту Шахівської громади.