вівторок, 4 вересня 2018 р.

Інноваційна система е-Receipt сприятиме детінізації обігу готівки


    В Добропільській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області звертають увагу, що до кінця 2018 року на бізнес очікують зміни у використанні РРО, які дозволять спростити і здешевити процес та покращити умови ведення господарської діяльності.
   Впровадження проекту е-Receipt (електронний чек) створить передумови для демонополізації ринку засобів для реєстрації розрахункових операцій, спростить умови  введення їх в експлуатацію та використання,а також зменшить витрати підприємців на їх придбання та обслуговування. І це  мотивуватиме покупців контролювати дотримання вимог законодавства при здійсненні розрахункових операцій, що в свою чергу підвищить прозорість розрахунків в сфері торгівлі і послуг та сприятиме детінізації обігу готівки.
     Щодо самого експерименту, то 19.06.2018 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13.06.2018 № 472, якою затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій (далі – Порядок № 472).
    Впровадження експериментального проекту розпочалося з 01 липня 2018 року та триватиме до 31 грудня 2019 року. Протягом зазначеного періоду будуть досліджені інноваційні розробки, новітні моделі програмних комплексів, можливість їх застосування для здійснення розрахункових операцій, буде прийнято рішення щодо доцільності їх впровадження у промислову експлуатацію та подальшого застосування суб’єктами господарювання. Це сприятиме популяризації використання відповідних комплексів бізнесом, у зв’язку з тим, що використання окремих моделей надасть можливість здійснювати віддалений контроль за розрахунками та обігом товарів на підприємстві.
    Дуже важливо, що нова система може бути встановлена та підтримуватиметься будь-яким пристроєм (персональні комп’ютери, планшети, смартфони), друге – це оnline реєстрація цих пристроїв без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів.
    Ще, програмне забезпечення буде інтегроване з «Електронним кабінетом». Фіскальний чек громадяни можуть перевірити у відкритій частині Електронного кабінету. Це дасть змогу покупцю у разі необхідності захисту його прав як споживача скористатися електронним чеком та пред’являти його.
    Усі кейси системи будуть безкоштовними для її користувачів і не потребуватимуть абонентської плати за користування. Крім того, система e-Receipt працюватиме цілодобово та без вихідних, вона міститиме значний массив інформації для використання користувачами.
    Порядок № 472 передбачає, що учасниками експериментального проекту є виробники (постачальники) та користувачі новітніх моделей програмних комплексів, зокрема, удосконалених комп’ютерно-касових систем, які виявили заінтересованість щодо участі в експериментальному проекті.
    Позитивні результати експерименту дозволять впровадити новітні РРО у промислову експлуатацію та сприятимуть їх застосуванню платниками податків поряд з традиційними моделями касових апаратів.

Джерело:Добропільська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області.