неділя, 12 лютого 2017 р.

Заповнюйте правильно «Призначення платежу»



           Перший заступник начальника Добропільської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Якунін І.В. звернув увагу, що наказом Міністерства фінансів України від 24 липня 2015 року №666 затверджено Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, дотримуватися якого повинні і платники податків, і банки. Пунктом 87.9 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
      Розглянемо приклад заповнення  платіжного документу при погашенні податкового боргу Івановим І.П. (РНОКПП 12345467890) з єдиного податку в полі «Призначення платежу»:
           
*
;140
;1234567890
погашення податкового боргу з єдиного податку по Іванову І.П.
;
;
;
1
2
3
4
5
6
7
1 - службовий код («*»);
2 - код виду сплати («140» - надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу / недоїмки з єдиного внеску);
3 - РНОКПП платника, який здійснює сплату (Іванов І.П., що має РНОКПП 1234567890);
4 - друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу;
5 - не заповнюється;
6 - не заповнюється;
7 - не заповнюється;
            Звірити правильність реквізитів на перерахування грошових коштів до державного та місцевих бюджетів, та з єдиного соціального внеску можливо на офіційному веб-порталі ДФС України: http://sfs.gov.ua (розділ >«Бюджетні рахунки»).