четвер, 27 квітня 2017 р.

Директор районного Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді поділився досвідом вирощування саджанців деревних порід з живців та насіння 26 квітня 2017 року відбувся семінар-практикум обласної Школи педагогічної майстерності в он-лайн режимі для методистів та керівників гуртків райЕНЦ за темою «Використання елементів ландшафтного дизайну у зовнішньому озелененні і благоустрої території закладів освіти (складання проектів, ескізів, підбір рослин)», який був проведений Донецьким обласним еколого-натуралістичним центром.

У обласному семінарі-практикумі взяли участь всі позашкільні заклади області та також Добропільський районний Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
В рамках обласного практикуму ЦЕНТУМом було проведено майстер-клас  «Технології вирощування саджанців деревних порід з живців та насіння (з досвіду роботи)». Майстер-клас провів директор ЦЕНТУМу Іванов Микола Миколайович, який поділився досвідом практичної роботи гуртків закладу по заготівлі, підготовки та висадки живців листяно-декоративних та квітково-декоративних, хвойних та вічнозелених рослин для укорінення.
В процесі майстер-класу було продемонстровано заготівлю та нарізку живців, підготовку живців та безпосередньо висадку у грунт. Надано рекомендації стосовно конкретних рослин по догляду при укоріненні. Учасники заходу були ознайомлені з асортиментом рослин які розмножуються живцями.
Майстер-клас супроводжувався яскравими презентаціями в яких була використана рослинна база закладу.
Також була надана інформація по насіннєвому розмноженню рослин. Надані рекомендації по підготовці насіння до висіву у грунт (стратифікації).
По завершенню семінару-практикуму надійшли прохання від позашкільних закладів області поділитись садивним матеріалом.
      Учасники заходу висловили подяку за змістовний майстер-клас.