четвер, 29 червня 2017 р.

Що таке безоплатна вторинна правова допомога та як її отримати?


Безоплатна вторинна правова допомога – це правова допомога, що надається для захисту прав людини в суді за рахунок коштів Державного бюджету України.

ХТО МАЄ ПРАВО НА БВПД?
1) особи, середньомісячний дохід, яких не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, а також інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.
2) діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів,
3) внутрішньо переміщені особи та особи, що претендують на такий статус;
4) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України"Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та особи, що претендують на такий статус
5) затримані особи.
Вичерпний перелік осіб, які мають право на БВПД наведенні у статті 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ДЛЯ ОТРИМАННЯ БВПД?

ЯК ШВИДКО ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ПРИЗНАЧИТЬ АДВОКАТА?
Упродовж 10-ти днів з дати звернення особи з усіма необхідними документами центр правової допомоги повинен прийняти рішення про призначення адвоката, який вестиме справу або надати обґрунтовану відмову у наданні БВПД.
Якщо справу можна вирішити без звернення до суду, центр правової допомоги безоплатно проконсультує особу, яка звернулася по допомогу.

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ДО ЦЕНТРУ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ?
Зателефонувати до найближчого центру правової допомоги або на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.
Проконсультуватися з фахівцями центру правової допомоги щодо права на правову допомогу за рахунок держави, часу візиту та необхідних документів, які треба взяти із собою для попередньої безоплатної консультації.
Скласти письмове звернення про надання БВПД, завітавши до центру правової допомоги. За потреби звернення допоможе скласти працівник центру.
Подати документи разом із зверненням для підтвердження приналежності до однієї з визначених ЗУ «Про безоплатну правову допомогу» категорій осіб.”