пʼятниця, 4 серпня 2017 р.

ОГОЛОШУЄМО ВІЙНУ БУР'ЯНАМ!


          Кінець липня, серпень та початок вересня на Добропільщині можуть бути небезпечними для людей, які чутливі до пилку амброзії.
          Зріла рослина амброзії полинолистої зовні схожа на полин звичайний. А коли вона починає сходити у травні, її подекуди плутають із чорнобривцями.Тому вона часто залишається на клумбах та квітниках. У період цвітіння, який триває з кінця липня по жовтень, амброзія може сягати до двох метрів заввишки і може випустити у повітря до 1 млн. пилкових зерен, які із вітром переносяться на десятки кілометрів. Амброзія швидко адаптується та поширюється. Крім того, що завдає великої шкоди сільському господарству, амброзія полинолиста псує естетичний вигляд територій міст та інших населених пунктів, а у період цвітіння її пилок дуже зашкоджує здоров’ю людини. Він може викликати алергічну хворобу, так звану «осінню пропасницю», яка супроводжується підвищенням температури, набряком слизової оболонки верхніх дихальних шляхів і очей, погіршенням зору та приступами бронхіальної астми.

           Статтею 105 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення вимог щодо виконання фітосанітарних заходів.
       Крім того, Правилами благоустрою територій, затверджених сільськими (селищною) радами,передбачено утримання об’єктів в належному стані, у т.ч. знищення бур’янів шляхом їх видалення.
           Також інформуємо усіх землевласників та землекористувачів про необхідність постійного проведення заходів з покосу трави і видалення карантинних рослин та про відповідальність за несвоєчасне знищення карантинних рослин і бур’янів згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладення штрафів на громадян від 20 до 80 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
          Тому керівникам підприємств всіх форм власності, землевласникам, землекористувачам необхідно організувати на закріпленій території роботу по боротьбі з карантинними бур’янами.
Контроль за своєчасністю та якістю робіт із покосу трави та бур’янів на вулицях населених пунктів, вздовж доріг, біля об’єктів соціальної інфраструктури, сільгосппідприємств, інших господарств та в місцях масового відпочинку населення покладається на уповноважених виконавчими комітетами сільських (селищної) рад осіб, які мають активізувати роботу зі складання протоколів, направлення їх на розгляд адміністративних комісій з метою притягнення до адміністративної відповідальності фізичних та юридичних осіб.