четвер, 31 серпня 2017 р.

Діалог з громадськістю Добропільським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Донецької області щокварталу проводиться анонімне анкетування різних категорій громадян з питань діяльності управління, знання основних норм пенсійного законодавства та нагальних проблем сьогодення.

 Такі опитування дозволяють з’ясувати побажання пенсіонерів, реалізувати їх, підвищити якість обслуговування і рівень довіри громадян до органів виконавчої влади, а також звертають увагу працівників управління на недоліки в роботі.
В даному анкетуванні взяли участь 50 осіб.

Результати анонімного анкетування

ІІІ квартал
2017 року
1. До якої категорії громадян Ви відноситесь?
Студент
6%
Безробітний
14%
Найманий працівник
4%
Фізична особа-підприємець
12%
Пенсіонер
42%
Переселенець
22%
2. До якої вікової категорії Ви відноситесь?
17-25р.
6%
26-35р.
14%
36-45р.
14%
46-55р.
40%
56 р. і >
26%
3. Чи задоволені Ви розміром пенсії, заробітної плати?
так
12%
ні
88%
4. Ваше відношення до виплати зарплати в “конверті” та нелегальної зайнятості?
позитивне
18%
негативне
82%
5. Чи є серед Ваших рідних, знайомих особи, які працюють нелегально (без оформлення трудових відносин)?
так
70%
ні
30%
6. Чи знаєте Ви що таке договір добровільного страхування та його необхідність?
так
80%
ні
20%
7. Чи задоволені Ви організацією прийому громадян в Добропільському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області?
так
90%
ні
10%
8. Чи влаштовує Вас обслуговування пенсіонерів поштовими відділеннями, банківськими установами з питань виплати пенсій?
так
76%
ні
24%
9. Чи є у Вас претензії, скарги на дії посадових осіб Добропільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області?
так
6%
ні
94%
10. Чи зареєстровані Ви на офіційному сайті Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua, веб-портал Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua?
так
60%
ні
40%
11. Чи користуєтесь послугою електронної черги на прийом до спеціалістів управління, сформованої через Веб-портал?
так
0%
ні
100%
12. Чи ознайомлюєтесь зі статтями з питань діяльності Пенсійного фонду України в місцевих засобах масової інформації?
так
56%
ні
44%

Виходячи з наведених результатів, можна помітити, що великий відсоток населення негативно ставиться до нелегальної зайнятості, проте, враховуючи широку інформаційно-роз’яснювальну роботу з питання втрати соціальної захищеності в разі тіньових трудових відносин, все ще є громадяни, які підтримують це ганебне явище в економіці.
Прикро, що розміром пенсії/заробітної плати незадоволені 88% опитуваних та покладається велика надія, що у IV кварталі цей показник значно покращиться внаслідок проведеного перерахунку пенсій у зв’язку з реформуванням пенсійної системи. Придає оптимізму те, що великий відсоток осіб знають, що таке договір добровільного страхування та про його необхідність.
            Було виявлено, що більшість опитуваних задоволені організацією прийому громадян працівниками управління. Викликає занепокоєння те, що низький відсоток громадян відвідують офіційний сайт Пенсійного фонду України, користуються веб-порталом Пенсійного фонду України та ознайомлюються зі статтями з питань діяльності управління Пенсійного фонду України у місцевих засобах масової інформації.
            Регулярне проведення анкетування дозволяє виявити ряд питань, на які необхідно звернути увагу керівництву управління у подальшій роботі та зробити висновок, що питання нелегальної зайнятості та зарплати, інформаційно-роз’яснювальної роботи, залучення громадян до реєстрації на Веб-порталі Пенсійного фонду України залишаються на порядку денному.