неділя, 12 листопада 2017 р.

Своєчасна сплата єдиного внеску – запорука майбутнього



Загальний борг платників, які повинні сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, по Донецькій області станом на 01.11.2017 складає 2,9 млрд гривень. Слід зазначити, що більша частина заборгованості припадає на підприємства, що знаходяться на непідконтрольній українській владі території, а саме майже 1,6 млрд гривень.
Основними боржниками зі сплати єдиного внеску на Донеччині є підприємства вугільної промисловості, які заборгували понад 1,4 млрд грн, з них понад 495 млн грн боргу обліковується за підприємствами, що знаходяться на неконтрольованій території. Борг підприємств житлово-комунального сектору – майже 285 млн грн, з яких понад 240 млн грн - на непідконтрольній українській владі території. Крім того, фізичні особи-підприємці заборгували 406 млн грн, з яких значна частка – це  борги підприємців на неконтрольованій території області – 313 млн гривень.

Єдиний внесок – це основне джерело фінансування державних соціальних виплат для незахищених верств населення. Своєчасна сплата єдиного внеску гарантує громадянам право на соціальний захист на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань, пенсійне забезпечення та інші виплати.  Платники єдиного внеску  зобов’язані своєчасно та в повному обсязі його нараховувати і сплачувати.
Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена платниками у строки, визначені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», обчислена органами доходів i зборів у випадках, передбачених цим Законом, є недоїмкою.
Відповідно до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, орган доходів i зборів надсилає вимогу про її сплату.
При цьому слід наголосити, що вимога вважається належним чином врученою:
- юридичній особі або відокремленому підрозділу, якщо її особисто вручено посадовій особі такого платника під підпис або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення;
- фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному чи уповноваженому представникові чи надіслано рекомендованим листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого її місця проживання з повідомленням про вручення.
Якщо платник на день надсилання йому органом доходів і зборів вимоги не повідомив в установленому порядку про зміну місця проживання, вимога вважається належним чином врученою навіть у разі її повернення як такої, що не знайшла адресата.
У разі, якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня отримання вимоги не сплатив зазначених у вимозі сум недоїмки та штрафів з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгодженої в результаті оскарження суми недоїмки, орган доходів і зборів протягом десяти робочих днів надсилає до органу державної виконавчої служби вимогу про сплату боргу (недоїмки).
При цьому, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Крім того, сума недоїмки не підлягає списанню, зокрема в разі укладення з платником єдиного внеску мирової угоди відповідно до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», крім випадків повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які відповідно Закону несуть зобов'язання із сплати єдиного внеску.
Головне управління ДФС у Донецькій області звертає увагу всіх роботодавців, що своєчасна та в повному обсязі сплата єдиного внеску – це, перш за все, повага до ваших найманих працівників, прояв реального піклування про них, інвестування в їх майбутні пенсії, фінансова гарантія забезпечення державою соціальних обов’язків та стандартів!