субота, 24 березня 2018 р.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

     Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У цей день світова спільнота звертає увагу населення планети на серйозну проблему сучасності, що становить загрозу здоров’ю людей в усьому світі.
     Туберкульоз – це інфекційне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу, що передається повітряно-крапельним шляхом.
     Основним джерелом інфекції є хворі на туберкульоз з відкритими формами, тобто ті хворі, що виділяють збудника в навколишнє середовище разом з мокротинням під час кашлю, чхання, в розмові. При цьому збудник інфекції має здатність розповсюджуватися в радіусі 2-6 метрів. Один хворий протягом року може заразити 5-10 осіб, що контактують з ним. Зараження може відбуватися тоді, коли мікобактерії туберкульозу потрапляють в організм з пилом, через предмети вжитку, посуд, постіль, папери, недопалки від хворого на туберкульоз. Туберкульоз розвивається тоді, коли у людини знижений імунітет внаслідок тривалого стресу, депресії, виразкової хвороби, цукрового діабету, захворювань щитовидної залози, недостатнього харчування, поганих житлових умов, виснажливої праці тощо.
    У Добропільському районі станом на 31.12.2017 на диспансерному обліку перебувало хворих на туберкульоз – 38 чол., з них з активною формою - 9 чол., хворих на ТБ у поєднані зі СНІДом - 4чол. Число осіб, так звана група ризику, що мешкають у вогнищах активного ТБ- 31 чол., з них дітей - 3. Померло від усіх форм ТБ в 2017 році – 3 чол.
   Найчастіше туберкульоз розвивається у людей з ослабленою імунною системою. Профілактичні заходи, спрямовані на стабілізацію епідемічної ситуації з туберкульозу, полягають, в першу чергу, у вакцинації БЦЖ та неспецифічній профілактиці захворювання.
     На сьогоднішній день головним методом ранньої діагностики у дорослих є флюорографічне обстеження та лабораторні методи. Обстеження дітей віком від 0 до 14 років проводиться методом туберкулінодіагностики.
   Клінічні симптоми, які вказують на туберкульоз: кашель більше 2 тижнів, підвищена температура тіла більше 7 днів, задишка, біль в грудній клітині, поганий апетит, постійна слабкість, безпричинне зниження ваги, блідість шкіри, підвищена пітливість, особливо вночі, кровохаркання. Кашлю на ранніх стадіях хвороби може і не бути. При появі хоча б одного з перелічених симптомів потрібно звертатись до лікаря. При ранньому виявленні захворювання - туберкульоз виліковний.
   Тож варто наголосити на тому, що своєчасне виявлення туберкульозу є вирішальним фактором для його ефективного лікування. Не зволікайте проведенням туберкулінодіагностики у дітей, профілактичними флюорографічними оглядами, дотримуйтеся здорового способу життя, раціонального повноцінного харчування, правил особистої гігієни – це стане запорукою здоров’я та вагомим кроком на шляху протидії епідемії.
   Бережіть своє здоров’я!