Щорічно, в останній вівторок лютого відзначається Міжнародний день стерилізації тварин.
На жаль, не всі розуміють важливість проведення стерилізації тварин, яка допомагає запобігти нових катувань та жорстоких вбивств собак, котів, цуценят, кошенят!
Отже, що таке стерилізація? На жаль, не всі розуміють важливість проведення стерилізації тварин, яка допомагає запобігти нових катувань та жорстоких вбивств собак, котів, цуценят, кошенят!
Стерилізація - це операція з видалення репродуктивних органів у тварин жіночої статі і видалення сім'яників у тварин чоловічої статі. В обох випадках операція проводиться під наркозом. Порожнинні операції мають на увазі зняття швів після декількох днів.
Чому стерилізація корисна для вашого вихованця.
• продовжує тварині життя і сприятливо впливає на здоров'я.
• є свого роду профілактикою ряду хронічних захворювань органів, лікування яких складно і дорого (ниркова недостатність, хронічні печінкові патології, інтоксикація при ендометритах, промежинна грижа псів і т.д.).
• усуває ймовірність виникнення пухлин матки і яєчників, раку молочної залози, особливо якщо тварина стерилізується до настання статевої зрілості.
• усуває ймовірність захворювання на рак передміхурової залози і знижує кількість випадків виникнення хвороб простати.
У чому користь стерилізації для Вас.
• позитивно впливає на характер Вашого вихованця.
• стерилізовані тварини майже ніколи не мітять територію.
• стерилізація допомагає усунути проблеми, що виникають в період тічки і пов'язані з занепокоєнням тварини. Тічка триває в середньому 21 день, зазвичай 2 рази на рік у собак, і 21 день у кішок як мінімум 3-5 разів на рік. Тварини виявляють ознаки занепокоєння, кричать, залучаючи потенційних партнерів.
• нестерилізованих тварини виявляють поведінкові відхилення набагато частіше, ніж стерилізовані.
• можливість прояви агресії більше з боку нестерилізованих тварин.
• стерилізовані тварини рідше тікають, рідше вплутуються в бійки, вони більш слухняні.
У чому користь стерилізації для суспільства.
• на вирішення проблеми непотрібних тварин йдуть гроші платників податків.
• безконтрольне розмноження є однією з причин появи поведінкових проблем і, як наслідок, нападу собак.
• міські притулки не справляються з потоком нікому не потрібних тварин.
• бездомні і кинуті тварини розмножуються і збиваються в зграї, лякаючи і викликаючи невдоволення людей, які не розуміють всіх труднощів життя бездомних тварин і їх безрадісного майбутнього.
• операція по стерилізації обійдеться Вам набагато дешевше, ніж лікування хвороб, що виникають у літніх тварин на гормональної грунті, а також догляд і утримання вагітного тваринного і потомства.
Криза перенаселеності
Щодня через безвідповідальність господарів на світ з'являються сотні кошенят і цуценят. Додайте до цього числа потомство від бездомних тварин, і результат буде таким, що лякає.
Щорічно в притулки потрапляє до 120.000 бездомних кішок і собак. Знайти будинки для всіх кинутих тварин неможливо.
Жорстка конкуренція тварин за право отримати новий будинок - очевидний наслідок так званого «кризи перенаселеності».
Інші наслідки: перетворення деяких притулків в «склади» тварин і виправдання жорстокого поводження з тваринами, як ознаки недосконалості суспільства. Проблема непотрібних тварин стосується не тільки самих тварин і працівників притулку. Це проблема всього суспільства.
Чи є рішення проблеми?
Вирішити проблему можна. Однак для успіху потрібні зусилля багатьох людей і організацій.
Рішення таке: затвердженням бюджетних програм по стерилізації бездомних тварин (мобільні операційні: «Купава», «Зооветконтроль», «Мобільний Айболить»), а також добровільної стерилізацією домашніх вихованців можна запобігти появі нових мас тварин, для яких, ймовірно, не знайдеться будинку.
Результат від впровадження програм по стерилізації може проявитися вже через пару років, висловлюючись в значному зниженні кількості непотрібних тварин.
Подібні програми вимагають планування і координації. Найбільш успішними виявляються програми контролю за популяцією, що проводяться за участю субсидованих ветеринарних клінік, а також просвітницької діяльності засобів масової інформації.
Останнє засіб - одне з найбільш важливих. Необхідно донести до людей сувору правду про життя бездомних та покинутих тварин і розкрити позитивні сторони стерилізації. Поки люди не усвідомлюють лежить на них відповідальності, вирішити проблему буде неможливо.
Зниження вартості операцій по стерилізації грає не останню роль. Субсидування ветеринарних клінік може допомогти зробити подібні операції доступніше. У деяких районах окремі ветеринари вже здійснюють стерилізацію бездомних тварин на благодійних засадах.
Однак стерилізувати необхідно не тільки бездомних тварин.
Велика кількість кошенят і цуценят, народжених в хазяйському будинку, в майбутньому не зможуть знайти нові будинки: пропозиція перевищує попит. Їхня доля - притулок, життя на вулиці, знищення.
Чи є вибір?
Чи існує гідна альтернатива стерилізації? Мабуть ні. Викидати і вбивати тварин - злочинно, а розводити, якщо в них немає гострої потреби - непорядно. Деякі люди, що б нівелювати нестерпне поведінку тварин під час статевої охоти, вважають за краще використовувати різні «таблетки», гормональні препарати ( «Контрасекс»). Однак слід розуміти, що прийом таких
коштів не може пройти безслідно. Тривале і неправильне застосування гормонів призводить до порушення роботи ендокринної системи, що в свою чергу сприяє розвитку хвороб, небезпечних для здоров'я і життя домашнього вихованця (кісти, пухлинні утворення).
Так що, як не крути, немає нічого гуманніше стерилізації (в усіх відношеннях). За кордоном кастрація (стерилізація) є правилом утримання тварин, що не підлягають племінного розведення.
За інформацією управління державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Добропільському районі.