четвер, 19 квітня 2018 р.

На робітничі кадри тепер формуватимуть регіональні замовлення


 Кабінет Міністрів України на своєму засіданні запровадив поняття регіонального замовлення на робітничі кадри. Про це інформує Урядовий портал.
Так, уряд схвалив зміни до проекту Закону «Про формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів» і постанову «Про деякі питання використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на модернізацію та оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних закладів у 2018 році».
Цими змінами уряд ввів низку нових термінів:

регіональне замовлення на підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів – це засіб регіонального регулювання задоволення потреб економіки регіону та суспільства у кваліфікованих кадрах, підвищення освітнього потенціалу нації, забезпечення конституційного права громадян на здобуття освіти відповідно до їх покликань, інтересів та здібностей;
регіональний замовник – обласна, Київська міська державні адміністрації;
виконавець регіонального замовлення – заклад професійної (професійно-технічної) освіти, який пройшов конкурсний відбір та з яким укладено регіональний контракт на підготовку кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів за регіональним замовленням.
Механізм формування регіонального замовлення буде такий: обласні та Київська міська державні адміністрації за погодженням з регіональними радами професійно-технічної освіти, основою для формування замовлення є середньостроковий прогноз потреби у кваліфікованих робітниках та молодших спеціалістах на ринку праці. Затвердження замовлення відбуватиметься щороку.
Регіональний замовник укладає з виконавцем регіонального замовлення регіональний контракт, в якому визначаються економічні і правові зобов’язання сторін та регулюються взаємовідносини замовника і виконавця.
Виконавець регіонального замовлення (заклад професійної освіти) отримує певну кількість місць регіонального замовлення.
Окрім того, у 2018 році заплановано створити 50 навчально-професійних центрів за 4 напрямками: 9 НПЦ з механічної обробки металу (професії: токар, верстатник широкого профілю, фрезерувальник, шліфувальник і свердлувальник); 25 НПЦ зварювальних технологій (професії: електрозварник ручного зварювання, електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах, зварник), 15 НПЦ електротехнічних технологій (професії: електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, електромонтажник силових мереж та електроустаткування) та один НПЦ з професії тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.
Також постанова затверджує розподіл 100 млн грн, передбачених держбюджетом цього року на створення центрів.
   Джерело: Українське право.