понеділок, 30 квітня 2018 р.

До уваги громадян!!! За неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи ФО передбачена відповідальність


           До завершення кампанії Декларування – 2018 залишилось обмаль часу (останній день подання декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік  -    2 травня 2018 року).   
       Відповідно до ст. 164¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи  чи  включення  до  декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат,   для  яких   законами   України  встановлено обов’язкову форму обліку,  -  тягне   за   собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних  мінімумів доходів громадян.

    Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку).
   Згідно з пунктом 5 підрозділу 1 Розділу ХХ Податкового кодексу України, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної пп.169.1.1 п.169.1 ст.169 р.IV ПКУ для відповідного року.
    Відповідно до пункту 120.1 статті 120 розділу ІІ «Адміністрування податків і зборів» Податкового кодексу України «Неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до пункту 49.2 статті 49 цього Кодексу) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а аткож іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом, -
   тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
  Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, -
   тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Джерело: Добропільська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області.