НОВИНИ ІЗ СЕСІЙНОЇ ЗАЛИ
На останній 26 черговій сесії депутатами Добропільської ради була приділена увага ще одній проблемі та можливим шляхам її вирішення.
Станом на 20 лютого 2018 року, починаючи з 2012 року, в Україні зареєстровано 345 випадків африканської чуми свиней. У 2017 – 2018 роках 11 випадків АЧС зареєстровано на території Донецької області.
В нашому районі зафіксовано спалах АЧС у вересні 2017 року – 1 випадок с. Ганнівка (свиноферма СТОВ «Відродження» - орендар Когут В.М.) і у 2018 році - с. Грузьке Золотоколодязької сільської ради (особисте селянське господарство Наконечної В.О.).
Ветеринарній службі держави доводиться мати справу з неконтрольованою циркуляцією вірусу АЧС в популяції диких кабанів. Для успішної боротьби з великомасштабними епізоотіями потрібні заздалегідь розроблені плани дій в таких ситуаціях, включаючи, в першу чергу, матеріальне забезпечення паливно-мастильними, технічними, хімічними, біологічними засобами та іншим необхідним обладнанням. Це все повинно бути напоготові, тобто зарезервоване в певних обсягах на надзвичайний випадок виникнення карантинного захворювання тварин.
Відповідно, своєчасне виявлення і ретельне здійснення заздалегідь розроблених планів протиепізоотичних заходів є на сьогодні кращими способами боротьби з цими захворюваннями.
В зв’язку з цим, та на виконання рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації (далі – ДНПК при облдержадміністрації) № 2 від 28.07.2016, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Донецькій області розроблена, погоджена та затверджена «Комплексна програма спільних оперативних дій у разі виникнення підозри та підтвердження діагнозу на африканську чуму свиней в Донецькій області», що доведена до виконавців та всіх зацікавлених служб, установ, підприємств та організацій. Програма вступає в дію при виявленні спалаху АЧС і є обмеженою в часі.
Заходи, передбачені Програмою, спрацюють ефективно в разі швидкого запровадження карантинно-обмежувальних, ветеринарно-санітарних заходів, які перекриють можливі шляхи поширення збудника через неконтрольований вивіз сировини та продукції тваринного походження, в першу чергу, - з епізоотичного осередку, та природнім шляхом через забруднене оточуюче середовище.
Тобто, - методами перекриття доріг, облаштування ветеринарно-поліцейських постів з дезбар'єрами, вилучення та знищення тварин, проведення дезінфекції. Всі ці заходи потребують наявного фонду чи резерву відповідно облаштованих дезінфекційних засобів та установок, паливно-мастильних матеріалів та інструментарію. Для створення матеріального резерву необхідне відповідне фінансування з місцевого бюджету, державна служба ветеринарної медицини на сьогодні із зрозумілих причин та враховуючи втрати матеріальних засобів, пов’язані з АТО в Донецькій області (значна частина основних засобів залишилась на неконтрольованій території), не забезпечена засобами та коштами в достатній мірі.
Зробивши аналіз роботи з локалізації та ліквідації спалахів африканської чуми свиней на території сіл Ганнівка та Грузьке, Добропільське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області запропонувало створити матеріальний резерв для екстреного розгортання та належних умов функціонування карантинних ветеринарно-поліцейських постів та виконання заходів з локалізації та ліквідації вогнищ особливо небезпечних захворювань, спільних для тварин та людей, за рахунок місцевого бюджету.
З цією метою і була затверджена депутатами районна Програма створення матеріального резерву для екстреного розгортання та належних умов функціонування карантинних ветеринарно-поліцейських постів та виконання заходів з локалізації та ліквідації вогнищ особливо небезпечних захворювань, в тому числі спільних для тварин та людей на 2018 – 2020 роки.
З переліком запланованих завдань та заходів Програми детальніше пропонуємо ознайомитися за посиланням: