вівторок, 12 червня 2018 р.

Всесвітній день боротьби з дитячою працею у Шилівській школі



Набирає обертів літо. Чекають на дітлахів подорожі, екскурсії, табори відпочинку. Та дехто із старшокласників планує попрацювати. Батьки ставляться позитивно до такого рішення підлітків, адже це перший трудовий досвід і перший юнацький заробіток, вміння доцільно планувати свій час і берегти час інших.
            Та у дорослому світі підлітків можуть підстерігати неприємні несподіванки, адже вони можуть стати жертвами недобросовісних роботодавців.

            Щоб уберегти дітей від тих, хто порушує їхні права,  а також з нагоди Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею, який відзначається 12 червня, вчитель правознавства Шилівської школи Лукашова Вікторія Ярославівна та педагог – організатор Блашнікова Дарина Сергіївна запросили старшокласників школи та їх батьків на соціально – психологічний тренінг «Праця молоді: права та обов’язки» з метою покращити їхні знання про систему виробничих відносин, підготувати в правовому та психологічному плані до подальшої трудової діяльності.
            Спочатку діти прослухали лекцію про становище їхніх ровесників в інших країнах, особливо в країнах третього світу, де, на жаль, існує експлуатація дітей. Обговорили правові ситуації щодо прийняття на роботу неповнолітніх, робочого часу та відпочинку та, звісно, оплати праці. Особливу увагу приділили  охороні праці неповнолітніх. Цікаво пройшли групові вправи на   тему: «Прийом на роботу», «Знайомство», «У колі колег», «Моя пара» тощо.
            Закінчився захід бесідою – обговоренням, на якій, підводячи підсумки заняття, підлітки відзначили, що відчули себе захищеними, що під час ігрових ситуацій із серйозним обговоренням отримали корисну інформацію і готові до труднощів, пов’язаних з першим працевлаштуванням, а в разі потреби їм є до кого звернутись.
            Адміністрація школи теж долучилась до тренінгу. Директор школи Шевкун Алла Іванівна провела індивідуальні бесіди з батьками, наголошуючи про те що працевлаштування дітей відбувається лише за згодою батьків, про трудове законодавство України,  в якому чітко обумовлено всі умови працевлаштування неповнолітніх, нагадала про Закон «Про охорону дитинства». Користуючись нагодою, Алла Іванівна щиро подякувала батькам за активну участь у підготовці школи до нового навчального року, адже одне із найголовніших прав дитини – право на якісну освіту.