19 липня 2018 року спеціалісти Служби порятунку провели профілактичну роботу серед населення cела Добропілля щодо дій у разі виникнення пожежі.
Рятувальники наголосили - якщо у квартирі або будинку почалася пожежа, найголовніше – не панікувати! Про подію необхідно негайно повідомити пожежну охорону: телефонуй за номером 101 – чітко і ясно назви адресу і місце виникнення пожежі. Повідом сусідів.
Якщо є можливість, то спробуй погасити вогонь засобами, що є під рукою:
- невеликі джерела пожежі можна гасити мокрою ганчіркою (ударами зверху);
- не витягай з вогню предмети, що горять – це сприяє поширенню пожежі. Гаси вогонь (водою або піском) із країв до центру;
- при гасінні пожежі намагайся не відчиняти вікна і двері – доступ повітря підсилить вогонь.
Якщо погасити пожежу до прибуття пожежних неможливо, необхідно з іншими мешканцями будинку, не створюючи паніки, вийти на вулицю, використовуючи для цього сходові марші або драбини, встановлені на балконах висотних будинків для евакуації на випадок пожежі.
Покидай приміщення, пригнувшись якнайнижче, адже дим направляється вгору; при пожежі не спускайся у ліфті, бо може відключитися електрика; по можливості змочи якусь тканину, прикрий нею ніс і рот; під час переходів через задимлені ділянки затримуй дихання.
Ознаки отруєння чадним газом:
- запаморочення;
- блювота;
- головний біль;
- червоний колір обличчя;
- непритомність.
Перша допомога при отруєнні чадним газом:
- постраждалого необхідно винести на свіже повітря;
- негайно викликати машину швидкої медичної допомоги, за телефоном 103.
Якщо вогонь палає у коридорі, на сходах тощо, і неможливо вибратися назовні, залишайся у своїй квартирі, щільно зачини двері, затули щілини мокрими ганчірками, повісь ковдру, килим або будь-що інше.
19 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Донецькій області.