середа, 22 серпня 2018 р.

Про Порядок обліку платників податків в органах ДФС під час сеансу телефонного зв'язку в Добропільській ОДПІ


     В Добропільській ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області відбувся  черговий сеанс телефонного зв'язку «гаряча лінія» на тему: «Порядок обліку платників податків в органах ДФС». На запитання платників податків відповідала начальник відділу обслуговування платників Ніна Соколова.
  Пропонуємо відповіді на найбільш поширені питання:

Питання: Чи необхідно повідомляти контролюючі органи за неосновним місцем обліку про внесення змін до облікових даних?
Відповідь: У разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з главою 6 розд. ІІ Податкового кодексу України, крім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов’язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів.

Питання: Який термін взяття на облік платника податків у контролюючому органі в зв’язку зі зміною місцезнаходження, що пов’язане зі зміною адміністративно-територіальної одиниці?
Відповідь:Відповідно до розділу Х Порядку обліку взяття на облік платників податків в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) здійснюється протягом місяця після отримання відомостей про зміну місцезнаходження, для платників податків, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - ЄДР), або заяви за ф.№1-ОПП/ф.№5-ОПП для платників податків, яким законом установлені особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в ЄДР. Документами, що підтверджують взяття на облік платника податків у контролюючому органі є:
 - виписка з ЄДР, яка є підтвердженням взяття на облік за новим місцезнаходженням (місцем проживання), для платників податків, відомості щодо яких містяться в ЄДР;
- довідка про взяття на облік платника податків за ф. №34-ОПП для платників податків, для яких законом установлені особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в ЄДР.

Питання: Підкажіть, будь ласка, як здійснюється взяття на облік  фізичної особи - підприємця, яка протягом року вдруге зареєструвалась у державного реєстратора, але у контролюючих органах ще не була знята з обліку?
Відповідь: Незалежно від того, що процедура зняття з обліку фізичної особи - підприємця в контролюючих органах не завершена, але протягом року такий платник вдруге зареєструвався у державного реєстратора, то взяття його на облік здійснюється контролюючими органами за основним місцем обліку у день отримання відомостей про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця та здійснюється датою внесення даних до Реєстру самозайнятих осіб за номером, який відповідає порядковому номеру реєстрації відповідного повідомлення державного реєстратора.
    При цьому взяття на облік фізичної особи - підприємця, яка протягом року вдруге зареєструвалась у державного реєстратора, але у контролюючих органах ще не була знята з обліку, не припиняє її зобов’язань по забезпеченню остаточних розрахунків з податків від провадження підприємницької діяльності за її першою реєстрацією.

Питання: Як здійснюється взяття на облік в контролюючому органі самозайнятої особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність?

Відповідь: Для взяття на облік фізична особа, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність, подає особисто або через уповноважену особу до контролюючого органу за місцем свого постійного проживання заяву за формою № 5-ОПП та копію документа, що підтверджує право (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності.
    При подачі документів пред’являються оригінали зазначених документів.
 Взяття на облік фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюється      у день отримання від них заяви за формою № 5-ОПП.
 Якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому така особа здійснює незалежну професійну діяльність, то вона фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності. Зазначені документи подаються протягом 10 календарних днів після державної реєстрації незалежної професійної діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа обліковується в контролюючих органах, як фізична особа - підприємець із ознакою провадження незалежної професійної діяльності.
  У такому разі подається заява за формою № 5-ОПП з позначкою «Зміни» та копія відповідного документа. Довідка про взяття на облік за формою № 34-ОПП надсилається наступного робочого дня з дня взяття на облік.
  Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП подається до контролюючих органів за основним місцем обліку платника податку протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття.

  
Джерело: Добропільська  ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області.