03
вересня, у Мінагрополітики відбулася церемонія нагородження переможців
та фіналістів IІI Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України
2018», в рамках якого відзначаються села та селища, які досягли значних
успіхів в розвитку сільських територій.
Участь у заході взяло керівництво Міністерства, представники експертної ради конкурсу, Посольства Королівства Нідерланди в Україні, проекту «Німецько-український агрополітичний діалог».
«Перед Урядом стоїть важливе завдання – скоротити розрив, який існує між станом сільських територій та успіхами, які демонструє аграрний бізнес, що на них розвивається. Ми прагнемо, щоб українські села жили настільки добре, наскільки агробізнес може заробляти гроші, - сказав Максим Мартинюк у вітальному слові, нагадавши, що Уряд наразі здійснює низку послідовних кроків, спрямованих на підвищення добробуту громад, зокрема, відбувається передача земель сільськогосподарського призначення у власність об’єднаних територіальних громад. - Ми сподіваємось, що ці та інші заходи децентралізації будуть робити українські села ще більш неймовірними, тому що даватимуть інструмент для розвитку, проявлення ініціатив та втілення їх у життя».
За результатами конкурсу, перше місце посіло селище Гоща, Рівненської області, друге – село Крилос, Івано-Франківської області, третє – село Іловиця, Тернопільської області. Формат конкурсу у 2018 році передбачав відбір найкращого бізнес-плану розвитку сільських територій.
Нагороджуючи переможців, заступник міністра Олена Ковальова відзначила соціальну місію конкурсу, який об’єднує усі регіони країни та дозволяє селам залучати позитивний досвід одне одного та максимально ефективно використовувати природні, історичні, культурні надбання. За словами заступника міністра Віктора Шеремети, популяризація найкращих практик та ініціатив, спрямованих на розвиток сільських територій, допоможе екстраполювати цей позитивний приклад на інші села України.
Переможці отримали грошові нагороди та дипломи, а фіналісти – призи від партнерів конкурсу.
Довідково:
Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2018» організовано онлайн-виданням AgroPortal.ua, та проводиться за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), Посольства Королівства Нідерланди в Україні, проекту «Німецько-український агрополітичний діалог», корпорації IMMER Group, компанії «Бейкер Тіллі Україна», Асоціації об'єднаних територіальних громад України, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.
На церемонії нагородження в Мінагрополітики була присутня делегація Золотоколодязької сільської ради на чолі з сільським головою Тетяною Сидоренко. Їхня поїздка стала можливою завдяки сприянню директора ТОВ "Перспектива" Володимира Антипенко. Привітати земляків прийшла виконавчий директор БО "Династія С" Ольга Стрепоченко. Вона вручила сувеніри на згадку про перебування в столиці України.
В Золотому Колодязі проживає лише 1350 мешканців, а в школі навчається — 90 дітей. Проте, в маленькому селі вже користуються альтернативними видами електроенергії, встановивши в місцях, де не було освітлення, сонячні батареї. Наразі активно проводиться ремонт величезного Будинку культури — замінено повністю електроповодку, на черзі — перекриття. У школі триває ремонт спортзалу, в садочку — каналізації і сантехніки. Місцеві жителі відгукуються і радо збираються на загальну толоку, облаштування клумб чи етнографічних куточків.
Хоча село й не стало переможцем, бажаємо голові Золотоколодязьської сільської ради Тетяні Сидоренко здійснити задумане і втілити проект за рахунок коштів місцевого бюджету.
Вітаємо громаду села Золотий Колодязь з входженням у десятку неймовірних сіл України та з гідною промоцією Добропільського району.
За матеріалами Прес-служби Мінагрополітики.