
Власник об’єкта публічного використання не може встановлювати таке обмеження, адже воно стосується невід’ємних атрибутів людини і вважається біологічним обмеженням. Коли забороняється відвідування магазину з дитячим візочком - обмежуються права на вільне здійснення покупок за ознакою статі (адже в основному ці покупці – жінки) і обмежено права і свободи матері.
Поряд з цим, відповідно до Сімейного кодексу України,- держава створює умови материнства та батьківства, забезпечує охорону прав матері і батька, матеріально і морально заохочує і підтримує материнство та батьківство.
Шляхом заборони відвідування магазину з дитячим візочком суб’єктом господарювання створено обмеження у вільному виборі продукції.
Відповідно до вимог частини першої статті 17 Закону України «Про захист прав споживачів»,- за всіма споживачами однаковою мірою визнається право на задоволення їх потреб у сфері торговельного та інших видів обслуговування. Встановлення будь-яких переваг, застосування прямих або непрямих обмежень прав споживачів не допускається, крім випадків, передбачених нормативно-правовими актами.
Тобто замість того, аби створити в підприємствах комфортні умови для перебування з немовлятами, адміністрація закладів просто забороняє їм вхід на свою територію.
Всім, хто побачив на дверях магазину знак, що забороняє вхід з дитячими візками, ми радимо діяти наступним чином:
- звернутися письмово до адміністрації магазину з вимогою скасувати заборону;
- звернутися до Держпродспоживслужби або її територіальних органів з проханням перевірити дотримання власниками та адміністрацією магазину вимог законодавства, які стосуються захисту прав споживачів і правил торгівлі та надання послуг.
Добропільське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області закликає керівництво магазинів не обмежувати права покупців і з повагою ставитися до батьків з дітьми, а також звертати увагу на заборонні знаки, які встановлюєте!