Нещодавно фахівці Покровсько-Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області провели семінар у м. Покровськ, за присутності телебачення «Капрі», з актуальних питань адміністрування податку на додану вартість, місцевих податків і зборів, екологічного податку та рентної плати.
Присутні обговорили зміни в оподаткуванні екологічного податку, передбачені п.п. 240.7 ст. 240, п.п. 242.4 ст. 242, п.п. 243.4 ст. 243 Податкового кодексу України в частині оподаткування податку за викиди двоокису вуглецю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в частині внесення змін до форми податкової декларації, затвердженої Міністерством фінансів України від 15.11.2018 № 897, а також актуальні питання щодо оподаткування плати за землю юридичних осіб.
Крім цього, платники дізналися про новації в оподаткуванні ПДВ та особливості реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, передбачені Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117. Присутні обговорили зміни в оподаткуванні екологічного податку, передбачені п.п. 240.7 ст. 240, п.п. 242.4 ст. 242, п.п. 243.4 ст. 243 Податкового кодексу України в частині оподаткування податку за викиди двоокису вуглецю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в частині внесення змін до форми податкової декларації, затвердженої Міністерством фінансів України від 15.11.2018 № 897, а також актуальні питання щодо оподаткування плати за землю юридичних осіб.
Вже неодноразово під час семінарів, і цього разу, працівники Покровсько-Добропільського управління нагадали про переваги використання інформаційно-телекомунікаційної системи ДФС України «Електронний кабінет» та зазначили, що це не тільки пріоритетний напрямок у розвитку партнерських відносин між органами ДФС та платниками податків, а й реальна економія робочого часу та коштів платників податків, гарантоване оперативне відстеження змін та нових форм звітності, арифметичний контроль за показниками звітності і уникнення черг при її поданні (у особистому кабінеті доступні новини, інформація з реєстрів, податковий календар, контакти та адреси центрів обслуговування платників, облікові дані платника, бланки податкової звітності).
Наприкінці заходу державні службовці наголосили на необхідності правильного заповнення реквізитів платіжних документів, а також відповіли на запитання присутніх та надали практичні поради щодо застосування норм податкового законодавства у конкретних ситуаціях, які виникають під час ведення бізнесу.
Проведення таких заходів є ефективним механізмом налагодження партнерських взаємовідносин між державою і бізнесом.
Джерело: Покровсько-Добропільське управління ГУ ДФС у Донецькій області.