пʼятниця, 29 березня 2019 р.

Заповнюємо платіжні документи без помилок – роз’яснюють податківці  Фахівці Покровсько-Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області наголошують, що невідповідне заповнення платіжних документів на сплату податків, зборів, неподаткових платежів призводить до невірного відображення в інформаційній системі Державної податкової служби напрямів сплати коштів платниками податків.
    Наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 №666 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів» (із змінами викладеними у наказі від 05.09.2016 № 811) (далі – Порядок) урегульовано питання щодо заповнення платниками поля «Призначення платежу» розрахункових документів при сплаті платежів до бюджету.
     Зазначений документ містить перелік кодів сплати, які повинні використовуватись платниками податків при заповненні поля «Призначення платежу». Розрахунок за кожним кодом платежу та за кожним видом сплати має оформлюватися окремим розрахунковим документом.
     Слід звернути увагу на те, що в залежності з видом сплати у полі «Призначення платежу» розрахункового документу повинні обов’язково заповнюватися відповідні коди, а саме:
коди 101, 109, 121, 125 – при сплаті самостійно задекларованих сум;
коди 130, 131, 133, 134, 135, 136, 137 – у разі сплати за результатами перевірок структурних підрозділів органів ДФС;
код 117 – при сплаті сум підприємством, щодо якого розпочато провадження у справі про банкрутство;
код 140 – у разі сплати сум в рахунок погашення податкового боргу;
код 145 – у разі сплати розстрочених (відстрочених) сум;
код 148 – при сплаті сум в рахунок погашення податкового боргу в міжнародних відносинах.
     В разі заповнення поля «Призначення платежу» з порушенням вимог Порядку, документ на переказ приймається до виконання, але при цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов'язання (код виду сплати 101).


Джерело: Покровсько – Добропільське управління Головного управління ДФС у Донецькій області