Кабінет Міністрів України спростив процедуру отримання ліцензій медичними закладами. Відповідні зміни Уряд прийняв на засіданні 13 березня 2019 року.
Що змінюється в порядку акредитації
По-перше, медичні заклади можуть пройти акредитацію одразу після отримання ліцензії. До цього заклади, які отримали ліцензію, повинні були чекати два роки, щоб подати документи на акредитацію.
Проходження акредитації тепер є добровільним. Але в такому випадку заклади, які не мають сертифікат про акредитацію, не зможуть видавати лікарняні листки, надавати медичні послуги у сферах допоміжних репродуктивних технологій і трансплантації та проводити клінічні випробування.
По-друге, скоротиться час підготовки документів для проходження акредитації. З переліку документів, які подаються для проходження акредитації, вилучили форму №20, обов’язкову статистичну звітність.
По-третє, для закладів, які змінили свій юридичний статус – з бюджетних установ перетворилися на комунальні некомерційні підприємства – дія акредитаційного сертифіката буде продовжена без проходження акредитації.
Зміни до Ліцензійних умов з медичної практики
По-перше, в частині ліцензійних умов скасували локальні протоколи з надання медичної допомоги.
По-друге, зобов'язали медичні заклади всіх форм власності оприлюднювати інформацію щодо наявності у них лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів та харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання.
Джерело: Українське право