22 травня 2019 року відбулося засідання колегії райдержадміністрації, в якому взяла участь голова районної ради Тамара Бєлянкіна.
Згідно з порядком денним було розглянуто наступні питання:
1. Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку Добропільського району за 2019 рік та основні напрями розвитку на 2020 і 2021 роки за підсумками І кварталу 2019 року.
Начальник відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Тетяна Павловська, доповідаючи про хід виконання Програми соціально-економічного розвитку району за підсумками І кварталу 2019 року відзначила, що на заходи Програми економічного і соціального розвитку району протягом І кварталу 2019 року було спрямовано 66,8 млн.грн. (23,8% до запланованого Програмою 2019 року), в тому числі: з державного бюджету – 6,6 млн.грн., з обласного бюджету – 147,9 тис.грн., з районного бюджету – 4,0 млн.грн., бюджетів сільських (селищної) рад – 690,5 тис.грн., коштів підприємств – 55,3 млн.грн., інших джерел – 131,0 тис.грн.
Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Юлія Літвінова зазначила, що на території Добропільського району знаходиться 46 пам’ятників історії та культури місцевого значення, перелік яких затверджено розпорядженням голови райдержадміністрації та які передані на баланс сільських та селищної рад. Також в районі розташовано 283 археологічних об’єктів, з них 95-курганів на території Шахівської сільської ради. Продовжується робота по виготовленню облікової документації та паспортів на об’єкти археології. У 2018 році проведено інвентаризацію 75 курганів. За результатами обстеження складено відповідні акти, та виявлено, що 7-курганів візуально не фіксується, та встановити їх точне місцезнаходження наразі неможливо. Донецьким обласним краєзнавчим музеєм спільно з відділом складено технічну документацію (паспорт, облікову картку) на 68 об’єктів археології. Укладено 1 охоронний договір на об’єкт культурної спадщини-курган.
На території району розташовані 2 пам’ятки архітектури державного значення. Рішенням Святогорівської селищної ради взято в комунальну власність територіальної громади об’єкт державної власності – будівлю контори (пам’ятник архітектури-садиба поміщика Роговського). Садиба пана Судермана в с. Зелене знаходяться в приватній власності. Органом охорони культурної спадщини розроблені паспорти та облікові картки на зазначені об’єкти та направлено пакет документів на розгляд консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при управлінні культури і туризму облдержадміністрації для подальшого занесення до Державного реєстру.
Завершуючи свою доповідь, Юлія Миколаївна наголосила, що кожний здобуток культурної спадщини є універсальним і зникнення будь-якого з них є безповоротною втратою і непоправним збідненням цієї спадщини. Кожна країна, на теренах якої розташовані здобутки культурної спадщини, повинна зберігати їх і забезпечити передачу наступним генераціям. Вивчення культурної спадщини, знання про неї, її захист у різних країнах світу сприяють взаєморозумінню між народами.
Належне збереження та використання культурної спадщини – це один із ключових напрямків розвитку Добропільського району сьогодні.
Джерело: Добропільська РДА.