вівторок, 2 липня 2019 р.

Покровсько – Добропільське управління: на «гарячій» лінії - актуальні запитання щодо ліцензування на ринку пального

Спілкування з платниками за допомогою сеансів телефонного зв’язку „гаряча лінія” займає одне з провідних місць серед оперативних методів отримання консультацій.
     З 1 липня п.р. відбудуться деякі суттєві зміни в податковому законодавстві.

     Зокрема, передбачається удосконалення контролю за обігом пального та етилового спирту, запроваджується окремий облік за переміщенням такого спирту в Системі електроноого адміністрування реалізації пального та спирту етилового.
Вводиться ліцензування діяльності з виробництва та обігу пального; удосконалюється система електронного адміністрування його реалізації . Впроваджується також облік місць фактичного знаходження пального в стаціонарних акцизних складах або пересувних акцизних складах такого суб’єкта господарювання тощо.

     Напередодні нововведень 27.06.2019 на найчастіші їз запитань, що виникають у платників щодо ліцензування на ринку пального надала відповіді завідувач сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Покровсько – Добропільського управління ГУ ДФС у Донецькій області Юлія Нетунаєва
    Наводимо найактуальніші з них:
Питання 1: Який перелік документів, необхідних для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального?
Відповідь: Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним або на право зберігання пального разом із заявою додатково подаються завірені заявником копії таких документів:
- документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою;
- акт вводу в експлуатацію об’єкта або акт готовності об’єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію;
- дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
- документи, що підтверджують внесення річної плати за ліцензію.
Питання 2: Яка вартість ліцензій на право роздрібної торгівлі пальним та на право зберігання пального?
Відповідь: Річна вартість ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним складає 2000 грн на кожну АЗС. Річна вартість ліцензії на право зберігання пального складає 780 грн на кожне місце зберігання пального.
Питання 3: Що таке місце зберігання пального та місце роздрібної торгівлі пальним?
Відповідь: Місце зберігання пального – це місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або ємності, що використовуються для зберігання пального на праві власності або користування.
Питання 4: Чи може суб’єкт господарювання отримати одну ліцензію на декілька місць зберігання пального?
Відповідь: Для зберігання пального суб’єкту господарювання необхідно отримати відповідну ліцензію на кожне місце зберігання пального.
Питання 5: За якою адресою подаються заяви про отримання ліцензій?
Відповідь: В залежності від того, яка ліцензія потрібна, заяви направляються:
- для виробництва пального – на адресу ДФС України (04655, м Київ, Львівська площа, 8);
- для оптової торгівлі - на адресу ДФС України (04655, м.Київ, Львівська площа, 8);
- для роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального – на адресу Головних управлінь ДФС в областях та м. Києві за місцем торгівлі та за місцем розташування місць зберігання.



Джерело: Покровсько-Добропільське управління ГУ ДФС у Донецькій області