четвер, 8 серпня 2019 р.

Наскільки обгрунтовані пристрасті навколо морської води у Бердянську


    В останні декілька днів відразу цілий ряд регіональних ЗМІ написали про виявлення в морській воді в районі Бердянська деякої страшної інфекції. Заголовки один голосніше за інші, правда, за текстом уточнюється, що йдеться про холероподібного вібріона.
  Сьогодні дізнаємося, що насправді з морською водою у Бердянську.
 І начальник Бердянського управління Держпродспоживслужби Дмитро Дойнов, і керівник Бердянського підрозділу Запорізького обласного лабораторного центру Олександра Кікарош в один голос заявляють, що з морською водою все нормально. Проби беруться регулярно і, незважаючи на жару ніяких причин для занепокоєння немає.
  Зі слів фахівців за усе літо в пробах морської води у Бердянську виявлялися в основному відхилення по кисню (це важливо для риби - на щастя, до заморів справа не дійшла) і по каламутності після штормів. За бактеріологічними показниками - те, що важливо для людей - ніяких відхилень не встановлено.
   Що стосується холероподібного вібріона, то це такий же звичайний мешканець живої природи, як риби, птахи і мільйони мікроорганізмів. Він є скрізь і завжди. І його дійсно виявили в декількох пробах. Але питання в концентрації холероподібного вібріона. А вона у фахівців занепокоєння не викликає. До речі, навіть концентрація кишкової палички, яка так само є в природі завжди і скрізь, в три рази нижче допустимих норм.
   Тому увесь піднятий галас - це або традиційна для літа антиреклама для Бердянська, або просто журналістське нагнітання пристрастей, щоб викликати інтерес у читачів - не більше того. На  справі купання в морі, з точки зору якості морської води, ніякої загрози здоров'ю не несе.
   До речі, за підсумками 6 місяців 2019 року у Бердянську відзначається зниження відразу на 20% практично усіх інфекційних захворювань, включаючи кишкові. Про це повідомила Олександра Кікарош. Виросла тільки ротавірусная інфекція.
    Якщо говорити про кишкові інфекції, то вони на 87% розповсюджуються харчовим шляхом - через продукти харчування. Причому більше 50% випадків - це продукти домашнього приготування, які неправильно зберігалися або готувалися.
   Так що, будьте уважні c продуктами і купайтеся на здоров'я!
 
Джерело: Добропільськое районне управління Держпродспоживслужби.