пʼятниця, 27 вересня 2019 р.

В Україні спрощується ведення бізнесу та посилюється захист споживачів, – Сергій Верланов

  Безкоштовні програмні реєстратори розрахункових операцій (РРО), зниження штрафів та запровадження кешбеку – голова Державної податкової служби Сергій Верланов прокоментував на брифінгу в Будинку Уряду прийняті Верховною Радою законопроекти №1073 та № 1053 щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг. Голова відомства розповів про кілька докорінних змін в системі адміністрування податків і застосування РРО, а також спростував ряд поширених міфів.

    Зокрема, за його словами, прийнятими законопроектами дозволено використання програмних РРО - тобто «РРО в смартфоні». При цьому касовими апаратами теж можна буде користуватися і надалі. «Ми відкриваємо можливість використання програмних РРО, які будуть безкоштовними.
    Уже зараз на сайті Державної податкової служби можна завантажити сервіс.
    Більше того, в подальшому податківці будуть обслуговувати та оновлювати його», - зазначив Сергій Верланов. «Міф №1 - усіх підприємців зобов’яжуть купити РРО.
Це неправда.
    Підприємці будуть мати альтернативу: програмне забезпечення, яке безкоштовно надаватиме держава», - наголосив він. Крім того, Сергій Верланов підкреслив, що введення РРО не буде стосуватися фізичних осіб, «тобто людей, які прийшли на ринок продати якусь городину».
    Також не стосуватиметься і ФОПів на І групі оподаткування. «Міф №2 - дідусь, який торгує на ринку помідорами, змушений буде кувати РРО.
Це неправда.
    «Переважна більшість підприємців, які торгують на ринках, не будуть користуватися РРО», - сказав голова Служби. За його словами, законопроект №1073 вводить поняття «кешбек». Він пояснив, що за невидачу чека нараховуватиметься штраф.
Якщо чек видано – його можна перевірити.
     І в разі, якщо він повністю або частково не фіскалізований, покупець зможе подати скаргу через власний Е-кабінет, але з ідентифікацією своєї особи, а це унеможливить тролінг. «Якщо дійсно було порушення - накладається штраф у розмірі 150% від вартості покупки, із яких одна частина стягується до бюджету, а інша - заявнику», - пояснив Сергій Верланов. Він зауважив, що кешбек можливо буде застосувати лише на ті покупки, які перевищують 850 грн: «Тобто дрібний бізнес рівня продуктового магазину виключений із дії даного закону». Голова Служби підкреслив, що з підвищенням контролю водночас знижуються штрафи.
     «Їх розміри будуть меншими, ніж сьогодні. Єдиний великий штраф - це 5 тисяч грн за незастосування РРО під час торгівлі підакцизними товарами, тобто тютюном, алкоголем тощо», - підкреслив він. Сергій Верланов переконаний, що набуття чинності законопроектів №1073 та № 1053 значно зменшить рівень тінізації економіки. Нагадаємо, що відповідно до ухвалених законів з 1 жовтня 2020 року РРО вводиться для окремих платників податку на ІІ і IV групі, які здійснюють наступні види діяльності: 
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і каміння; 
- роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах; 
- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування; 
- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів; 
- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування; 
- реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, який затверджується Кабінетом Міністрів. 
Джерело інформації: Добропільське районне управління Держпродспоживслужби.