середа, 30 жовтня 2019 р.

ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБА, БІЗНЕС ТА ГРОМАДСЬКІСТЬ ОБГОВОРИЛИ ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МОЛОЧНОЇ ГАЛУЗІ В УКРАЇНІ

 
 З 8 по 10 жовтня 2019 року спільно з проєктом USAID «Агросільрозвиток» Асоціація виробників молока провела серію навчальних семінарів з метою висвітлення теми «Виклики для молочної галузі і як на них реагувати».
   У семінарі взяли участь керівники Департаменту ветеринарії, експерти USAID, представники «Асоціації виробників молока», а також представники молочно-товарних ферм Черкаської, Житомирської та Рівненської областей. Від Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» взяли участь керівники Київської філії підприємства Бистро Сергій, Черкаської філії Атамась Олександр та Житомирської філії Войнаш Станіслав. 
   Основною темою семінару була підготовка молочно-товарних ферм до нових вимог харчового законодавства, а також можливі виклики для молочної галузі. З метою збільшення перспектив розвитку молочної галузі в Україні та забезпечення відповідного рівня якості молочної продукції на світовому ринку учасники заходу заслухали звіти представників «Асоціації виробників молока». 
   У ході обговорення питань розвитку та сучасного стан системи ідентифікації та реєстрації тварин Фахівці філій державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» зауважили, що на даний час в Україні повноцінно функціонує електронна база даних ідентифікованих тварин – Єдиний державний реєстр тварин. Наразі на базі Єдиного державного реєстру тварин планується створити персональні кабінети власників тварин та забезпечити його взаємодію з Єдиним державним реєстром ветеринарних документів та Національною базою результатів лабораторних досліджень (випробувань). 
   Також фахівці «Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин» наголосили, що основним завданням залишається побудова надійної та достовірної системи простежуваності за обігом тварин і продукції тваринного походження, а також забезпечення власників необхідною актуальною інформацією про їх тварин. 
   У межах семінару учасники заходу розглянули питання, які стосувалися подальших викликів та перспектив молочної галузі України, проаналізували досвід господарств-учасників «Асоціації виробників молока» щодо впровадження нових вимог харчового законодавства, співпраці із владою та спільного вирішення проблемних питань та обговорили нові гігієнічні вимоги до молока (сировини) згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12 березня 2019 року № 118 «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів». 
   Також присутні мали змогу розглянути особливості обов’язкового державного лабораторного контролю молока «Молочний модуль», головні критичні точки виникнення маститу на молочно-товарних фермах та ефективні шляхи їх контролю, фактори успіху у контролі маститу і підвищенні продуктивності на прикладі кращих господарств та основні причини виникнення маститу та способи їх профілактики та усунення. 
   На завершення семінару учасники заходу детально зупинилися на нових вимогах харчового законодавства та впровадженні елементи НАССР для молочно-товарних ферм, зокрема було розглянуто вимоги наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 23 серпня 2019 року № 447 «Про затвердження форми акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного контролю (інспектування) стосовно додержання операторами ринку вимог законодавства про харчові продукти та корми, здоров’я та благополуччя тварин». 
   У ході розгляду питань учасники зустрічі підкреслили необхідність ідентифікації і реєстрації тварин, як складової системи простежуваності за їх обігом, з метою збереження та поліпшення продуктивних якостей великої рогатої худоби у господарстві. 

Джерело: Добропільське районне управління Держпродспоживслужби.