четвер, 21 листопада 2019 р.

21 листопада - Міжнародний день відмови від паління

    Мета Міжнародного дня відмови від куріння - сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров'я. Кожні десять секунд на планеті вмирає один курець (до 2020 року цей рівень може підвищитися до однієї людини за три секунди).
   За останні 5 років кількість жінок - курців в Україні збільшилася втричі. Треба відзначити, що куріння є однією з причин безпліддя. У жінок, що палять, нікотин погіршує оваріально -менструальний цикл, призводить у вагітних до мертвонародження, спричинює раннє статеве старіння, «в'яне шкіра», грубішає голос. У чоловіків у 80% випадків виявляють різні сексуальні порушення. Нерідко можна бачити матусь з грудними дітьми і вагітних, які палять. Куріння під час вагітності може зупинити розвиток плоду і збільшити ризик передчасних пологів. З'явився навіть спеціальний термін - «пасивне» куріння. А скільки цигарок пасивно "палять" діти завзятих курців? 
    Сумна статистика в Україні щодо куріння серед дітей. Серед випускників шкіл близько 60 % уже палять відкрито. І, як мінімум, кожен другий учень 8-го класу хоча б раз пробував закурити. 
   Важко навіть перелічити шкідливі речовини, що містяться в тютюні, адже їх нарахували майже 1200! Не існує безпечного рівня куріння. Навіть серед тих, хто викурює всього декілька сигарет в день або курить, не затягуючись, стан здоров’я помітно гірший, ніж у некурящих. Скорочення кількості викурених сигарет не приводить до істотного зниження негативних наслідків куріння, так само, як і перехід на так звані «легкі сигарети» або електронні сигарети чи тютюнові вироби для нагрівання. 
   Якщо хтось вважає, що шкода, яку наносить паління здоровʼю, маячить десь далеко, а можливо, і взагалі омине його, - він помиляється. Подивіться уважно на людину, що палить, на колір її обличчя, шкіру, пальці, зуби, зверніть увагу на її голос. Можна помітити зовнішні ознаки тютюнової інтоксикації. 
   Лише повна відмова від куріння сприятливо впливає на здоров’я: ризик захворювань, пов’язаних із курінням знижується, полегшується перебіг багатьох захворювань і підвищується ефективність їх лікування. Припинення куріння виправдано при будь-якому стані здоров’я, при будь-якому «стажі» та інтенсивності куріння. 

             Кидайте цю згубну звичку і будьте здорові!