пʼятниця, 27 грудня 2019 р.

Причини підвищення холестерину в крові

  Холестерин – органічна сполука, що потрапляє в організм при вживанні їжі. Холестерин синтезує печінка. Одна з його важливих функцій полягає в тому, що з нього синтезується безліч гормонів, які відповідають за імунітет.
  Починаючи з 20-річного віку необхідно перевіряти рівень холестерину в крові не рідше, ніж раз на 5 років, адже підвищений його рівень може свідчити про наявність серйозних проблем в організмі та хронічних захворювань.
 Причини підвищеного рівня холестерину: 
· вік і стать. Як правило, рівень холестерину в крові людини починає підвищуватись після 20 років. Чоловіки стикаються з цією проблемою раніше; 
· спадковість. Якщо у членів вашої родини підвищений холестерин, то вам необхідно уважно слідкувати за своїм здоров’ям, щоб уникнути подібних проблем; 
· неправильне харчування (надмірне вживання насичених жирів). Споживання насичених жирів можна знизити, обмеживши в своєму раціоні кількість свинини, яловичини, баранини. М’ясні продукти рекомендується вживати у вареному вигляді; 
· переїдання, збільшення маси тіла; 
· наявність хронічних захворювань (хвороби нирок або печінки, ожиріння, цукровий діабет, гіпертонія); 
· куріння та зловживання алкоголем. Куріння знижує «хороший» холестерин і суттєво підвищує загрозу серцево-судинних захворювань. Якщо у людини, що палить, навіть незначно підвищений рівень холестерину, то ризик розвитку атеросклерозу та ішемічної хвороби серця у неї в 9 разів вищий, ніж у некурців з нормальним рівнем холестерину. 
    Якщо у вас підвищений рівень холестерину, насамперед, треба позбутися шкідливих звичок, регулярно займатися спортом і підтримувати нормальну вагу. Фізичні вправи корисні й для серця: знижують кров’яний тиск і збільшують рівень «хорошого» холестерину, що транспортує жири з артерій назад до печінки, де вони переробляються, а також зменшують рівень «поганого» холестерину, який зумовлює утворення атеросклеротичних бляшок і закупорювання артерій. 
   Варто вживати невелику кількість продуктів, що містять насичені жири (м’ясо, сало, тваринні жири, вершкове масло, незбиране молоко). Їжте більше овочів і фруктів, багатих на клітковину (яблуко, банан, гарбуз) і цільнозернові крупи (ячмінь, рис).