понеділок, 30 грудня 2019 р.

Держпродспоживслужба всі свої перевірки фіксує на відеокамеру без дозволу


   Працівники Держпродспоживслужби при перевірці підприємств ведуть відеофіксацію своєї роботи. При цьому окремого дозволу на зйомку не потребують. Про це Держпродспоживслужба Полтавщини дала роз'яснення на офіційному сайті. 
   Нагадуємо, що Держпродспоживслужбою України на виконання п.18 Заходів щодо запобігання корупції в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05.10.2016 №803-р, з 1 січня 2018 року наказом від 20.12.2017 №1207 «Про впровадження процедури відеофіксації» при проведенні заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності запроваджено обов’язкову відеофіксацію заходів державного нагляду (контролю) відповідно до Методичних рекомендацій фіксування процесів здійснення планових та/або позапланових заходів державного нагляду (контролю) засобами відеофіксації, затверджених головою Держпродспоживслужби України 20 грудня 2017 року.
  Зазначена процедура відеофіксації здійснюється за допомогою нагрудних відеореєстраторів. 
   Правові підстави проведення відеофіксації визначені пунктом 8 статі 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Згідно із цією нормою органам державного нагляду (контролю) та суб’єктам господарювання надається право фіксувати процес здійснення планового або позапланового заходу чи кожну окрему дію засобами аудіо- та відеотехніки, не перешкоджаючи здійсненню такого заходу. 
  Важливо – окремого дозволу на проведення такої відеофіксації при проведенні контрольних заходів посадова особа, яка бере участь у проведенні контрольних заходів, не потребує. 
  Об’єктами відеофіксації, в залежності від сфери державного нагляду (контролю) є: 
харчові продукти, товари, потужності (об’єкти), живі тварини, паталогічний матеріал, засоби ветеринарної медицини, засоби догляду за тваринами та супутні об’єкти, будь-які рослини та продукти рослинного походження, роботи або послуги, упаковка, контейнери, грунт, нехарчова продукція, засоби вимірювальної техніки, тощо; 
-документи та інші носії інформації у паперовому вигляді; 
-засоби забезпечення ідентифікації, накладені на документи, товари, транспортні засоби та інші місця; 
-території та приміщення потужностей (об’єктів), складів тимчасового зберігання, ринків, магазинів, ярмарків, виставок, тощо; 
-місце здійснення заходу державного нагляду (контролю), а також інші об’єкти відповідно до покладених на Держпродспоживслужбу завдань. 

Джерело: Добропільське районне управління Держпродспоживслужби.