пʼятниця, 6 березня 2020 р.

Жінка мого села Вірівка

До 85-річчя Добропільського району 


Жінка Доброго Поля, ти - окраса Донбасу,
Ти - коштовна перлина і взірець доброти!

  Кожна жінка розуміє, що без родини, без кохання, без дітей - життя навіть найбільш успішної жінки порожнє. 
 Тетяна Соколова - героїня моєї розповіді, якою вважаю прикладом для сучасних молодих жінок. Народилася і виросла в селі Вірівка Святогорівської селищної ради. В дитинстві, як і всі сільські дівчата, була першою помічницею мамі, гордістю для тата та другом для брата.
 Після закінчення школи пішла по стежині матері Зої Василівни Прокопенко, яка працює фельдшером сільського ФАПу багато років і зробила впевнений професійний вибір – медична сестра, закінчивши Донецьке медичному училищі. 
 Вийшла заміж за однокласника Дмитра, на весіллі жартували друзі: «Служба 02 одружилася на службі 03», на той час чоловік працював в органах поліції. Свій брак молода пара підтвердила не тільки на землі, а ще на небесах, повінчались у храмі і відправились на сімейному «кораблі» по хвилям життя. 
   Молоде подружжя не втекло від труднощів сільського життя мешкати у місто, а оселилося в рідному селі, в затишній оселі, де кожен сантиметр облаштовували по – господарські самостійно. У дворі і біля нього завжди буяють різні по сезонну квіти та зелені насадження, наче писанка виглядає хата, доглянутий город і сад. 
 У Тетяни та Дмитра зростають син Михайло та донька Катруся. Вихованню дітей батьки приділяють більшу частину свого часу, а часу буває не вистачає з причини нічних змін, бо тато працює шахтарем, а мама медсестра хірургічного відділення Добропільської ЦРБ. 
   Михайлові 10 років, гарно навчається в школі, займається боротьбою «Дзюдо», має нагороди ІІ, ІІІ місця з цього виду спорту, але в минулому році на обласних змаганнях м. Слов’янську зайняв І місце у віковій категорії 8-10 років. 
  Катрусі 5 років, вихованка дитячого садка «Дзвіночок», мабуть майбутня зірка, дуже гарно співає та в цьому році отримала першу нагороду в дитячому вокальному конкурсі «Дитинство співає». 
  Ці діти виховані в доброті та любові, в строгості та відповідальності , у родині дуже гарна атмосфера духовного виховання, разом з батьками відвідують храм, усією сім’єю допомагали в будівництві та благоустрою церкви. А як же, як у народі кажуть «Куди голка – туди й нитка, куди батьки – туди і діти». Родина Соколових – перші активісти свого села, які перші вийдуть на толоку по благоустрою, перші будуть встановлювати гойдалки на дитячому майданчику, вони охоче допоможуть шкільному батьківському комітету, прикладуть руки до ремонту дитячого садочка, завжди на передовій життєвих обставин. 
  Після тяжких буденних справ сім’я активно відпочиває. Прямо біля будинку розташувався сільський став, де можна відпочити залюбки, порибалити і знов усі разом! 
  Таня у свій щільний робочий графік умістила заняття рукоділлям. Вона вишиває картини і ікони бісером, шиє, вишиває стрічками, робить заколки та прикраси для волосся, в’яже крючком, майструє різноманітні поробки, діти їй в цьому допомагають. 
  Медична сестра – це спеціальність, значимість якої важко переоцінити. По суті, жоден лікар не зможе впоратися зі своїми обов'язками, якщо у нього не буде такого помічника. Операційна медсестра – це права рука хірурга. Вона готує операційну перед операцією, перевіряє, чи все на місці, і приносить весь необхідний інструмент. Надалі вона виконує всі вказівки, що дає їй хірург: подати скальпель, зажим або, скажімо, тампон. 
  У далекі часи людей цієї професії називали сестрами милосердя. Це найбільш точно характеризувало професійні обов'язки медичного персоналу. Сестрами милосердя називали жінок, які доглядають за хворими та пораненими в часи Кримської компанії. Вони замінювали родичів, в їх обов'язки входило не тільки виконання лікарських призначень, але ще й моральна підтримка хворих і посильна допомога в період хвороби або відновлення після поранень. 
  Милосердя або жаль також є необхідною якістю для людей цієї професії, тому що для якнайшвидшого одужання хворій людині потрібні не тільки лікувальні процедури, але ще увагу і вчасно сказане добре слово. 
   Героїня нашої розповіді Тетяна обрала професію медсестри, заздалегідь знала,що потрібно бути готовою до певних труднощів. Вона чітко усвідомлювала, що доведеться присвятити себе професії повністю. 
   Тетяна на роботі завжди в гарному настрої і посміхається пацієнтам, тим самим допомагаючи їм видужувати, навіть якщо позаду важке чергування і безсонна ніч. Вона завжди беззаперечно виконує всі лікарські призначення, знає все, що відбувається у ввіреному відділенні, уміє передбачати конфліктні ситуації і вчасно їх запобігти.
  «Вона гарний медик, психолог і хороший організатор в одній особі» - так відгукуються колеги по роботі. "Від неї ніколи не почуєш слово «Ні»- так про неї кажуть хворі. І ось так 15 років невтомної праці, виконуючи відповідальну місію лікувати людей з дня в день працює господиня, берегиня роду, вірна й лагідна дружина, турботлива мама, любляча донька, молода сучасна жінка – Тетяна Соколова.
    Ми поважаємо цю скромну жінку, бажаємо довгих щасливих років їй та її дружній родині. Таких жінок чимало в нашій Україні, але на Добропільщині не так то і багато, а у невеличкому селі Вірівка вона така одна!
  Напередодні свята весни, 8 Березня, широ вітаємо Вас, Тетяно! Бажаємо весни в душі, тепла та затишку в оселі, гармонії, щастя та любові!

   
                                                         Депутат Добропільської районної ради, заступник голови 
                                                         Добропільської районої жіночої організації Ірина Рязанцева