В Добропільському районі знаходиться 11 складів зі зберігання пестицидів. Шість сільгоспвиробників використовують зазначені склади для тимчасового зберігання пестицидів, як оренду.
Застосування пестицидів в сільському господарстві регламентується Законом України «Про пестициди і агрохімікати» №14 від 1995 р., Постанова Верховної ради №87/95-ВР від 02.03.1995 р., а також ДержСанПіН 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».
Зберігання пестицидів у складі допускається тільки після його погодження установами Держпродспоживслужби та охорони природи і отримання паспорту. Паспортизація здійснюється щорічно.
1. Підготувати наказ про призначення осіб, пов’язаних із застосуванням пестицидів;
2. Робітникам, пов’язаних з роботами по застосуванню пестицидів, пройти спеціальну підготовку та мати медичні книжки, встановленого зразку, на право робіт з пестицидами;
3. Розробити та узгодити з органами фітосанітарної служби району «Комплексний план захисту сільгоспкультур по господарству»; В «Зонах санохорони відкритих водойм, джерел водопостачання, населених пунктів» – з Держпродспоживслужбою району;
4. Придбати засоби індивідуального захисту робітників (респіратори, гумові рукавиці, окуляри, халати тощо). Респіратори повинні бути з невичерпаним терміном придатності;
5. Господарства, які не мають своїх складських приміщень для зберігання пестицидів, отримають паспорт (дозвіл) на застосування тільки після отримання паспорту на орендуємий склад.
Застосування пестицидів:
1. Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні (до 1000), вечірні (від 18 до 2200) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як вийняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні, з температурою навколишнього повітря нижче 100С (згідно пункту 6.1.5 ДСП).
2. Завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарства оповіщає населення, власників суміжних сільгоспгосподарських угідь та об’єктів, утримувачів бджіл про місця, терміни і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні надписи. (пункт 6.1.7 ДСП).
3. Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна складати не менш 500 метрів, при штанговому і гербигації дощуванням – 300 метрів.
В разі невиконання зазначених вимог, або при встановленні порушень при зберіганні та застосуванні пестицидів – паспорт вилучається і подальша експлуатація складу забороняється. Матеріали передаються до правоохоронних органів.
Джерело: Добропільське районне управління Держпродспоживслужби.