середа, 18 березня 2020 р.

Ідентифікація є обов'язковою для всіх

      Відповідно до чинного законодавства ідентифікації в обов’язковому порядку підлягають: велика рогата худоба, свині, вівці, кози та коні. Переміщення не ідентифікованих тварин та продукції отриманої від них заборонено. Виникає багато непорозумінь, навіщо це потрібно, але треба розуміти, що ідентифікація - це у першу чергу підтвердження власності тварин, а також, що не менш важливо, нагляд за переміщення тварин, продукції тваринництва та забезпечення продовольчої безпеки країни.
    Діюче законодавство встановлює терміни, в які тварини повинні бути ідентифіковані. Велика рогата худоба, вівці та кози повинна бути ідентифіковані в термін до семи денного віку. Свині до шестидесяти денного віку, але обов’язково до переміщення, тобто якщо господар вирішить відвезти поросят на ринок до досягнення двох місячного віку усі тварини повинні бути ідентифіковані. Коні ідентифікуються протягом одного року з дати народження, використовують два методи: перший у паспорті на тварину вказують зовнішні ознаки - стать, вік, масть тварини, другий метод здійснюється за допомогою чіпа, який вводится у середню тритину шиї на декілька сантиметрів ліворуч, або праворуч від гриви. 
   Ідентифікацію поголів’я фізичних осіб здійснють ветеринарні лікарі державних лікарень ветеринарної медицини в районах та містах Донецької області. Юридичні та фізичні господарства своє поголів’я ідентифікують самі власники, або відповідальні особи на підставі договорів з Агенством з ідентифікації та реєстрації тварин. 
   Протягом 2019 року у Донецькій області було ідентифіковано 9338 голів великої рогатої худоби з яких - 1724 корів, 18102 голови свиней, 315 голів дрібної рогатої худоби.
П   итання ідентифікації тварин знаходиться на постійному контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області. 

Джерело: Добропільське районне управління Держпродспоживслужби.