понеділок, 15 червня 2020 р.

Літні харчові отруєння та їх профілактика


У теплому середовищі шкідливі бактерії розмножуються досить швидко, тому влітку дуже легко отримати харчове отруєння чи кишкові інфекції. Джерелом гострої кишкової інфекції є хворі люди, бактеріо- та вірусоносії. Зараження відбувається через вживання харчових продуктів, води, що містять збудник або його токсини, забруднені предмети побуту, руки або при ковтанні води під час купання у відкритих водоймах.
Захворювання супроводжується лихоманкою, блюванням, діареєю, болями у животі, підвищенням температури.
Для профілактики харчових отруєнь та гострих кишкових інфекцій необхідно:
1. Дотримуватися особистої гігієни: ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі, після повернення з вулиці та після кожного відвідування вбиральні.
2. Не вживати протерміновані продукти та напої. Зберігати харчові продукти у холодильнику та у спосіб, зазначений на упаковці.
3. Не купувати харчові продукти на стихійних ринках або «з рук» у приватних осіб.
4. Не готувати продукти із запасом. Приготовлені страви бажано вживати відразу, а у випадку їх повторного споживання – необхідно піддавати вторинній термічній обробці.
5. Термін зберігання страви без холоду не повинен перевищувати ДВОХ ГОДИН.
6. Не брати у дорогу продукти, що швидко псуються (м’ясні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання).
7. Окремо готувати та зберігати сирі та готові до вживання харчові продукти (сире м'ясо, птицю, рибу, овочі, фрукти тощо).
8. Для обробки сирих і готових продуктів використовувати окремі кухонні прилади (ножі, обробні дошки тощо).
9. При споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, а при споживанні дітьми – за можливості обдати окропом.
10. Запобігати проникненню комах та тварин до приміщень, де відбувається приготування їжі та зберігаються харчові продукти.
11. Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання. З вказаною метою використовувати воду тільки з перевірених джерел водопостачання або бутильовану.
При підозрі на захворювання кишковою інфекцією необхідно звернутися до сімейного лікаря і не займатися самолікуванням.
Бережіть себе та будьте здорові!