понеділок, 5 грудня 2016 р.

За минулу добу двоє громадян «подарували» шахраям близько 7500 гривень



  
     На цей раз жертвами шахраїв стали двоє громадян із Добропілля. Один  позбувся 7000 гривень, придбавши бажаний товар, через Інтернет, а другий розміняв справжні гроші на сувенірні.
    Так, у першому випадку  до правоохоронців звернувся 53-річний місцевий житель, який повідомив, що хотів придбати дещо в Інтернеті. Чоловік перевів гроші за бажаний товар, однак посилки так і не дочекався, а коли став дзвонити на номер продавця, зв’язку з ним вже не було.
    А в другому випадку до чергової частини Добропільського відділення поліції зателефонував 30-річний місцевий житель та повідомив про шахрайство. Чоловік розповів правоохоронцям, що до нього прийшов знайомий аби віддати йому борг - 70 гривень. У боржника при собі була лише одна 500 гривнева купюра, тому він попросив потерпілого розміняти гроші на дрібні кошти, той без вагань погодився. Розмінявши сувенірну купюру на справжні гроші зловмисник віддав борг, а решту забрав собі. Лише після того, як чоловік пішов, хлопець виявив, що гроші сувенірні.
  Правоохоронці, що прибули на місце події, за отриманим описом миттєво встановили особу зловмисника. Ним виявився неодноразово раніше судимий 37-річний місцевий житель, який ще й вживає наркотики. Чоловіка було знайдено на одній із вулиць міста через дві години. Підозрюваного було доставлено до поліції. Слід зазначити, що саме цей чоловік нещодавно ошукав ще одну місцеву жительку, зловмисник також розміняв сувенірні купюри у старенької жінки. Наразі поліцейські перевіряють чоловіка на причетність до скоєння аналогічних злочинів.
За всіма фактами відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст.190 «Шахрайство» Кримінального Кодексу України. Санкція статті передбачає до 3 років позбавлення волі.
     Шановні громадяни! При купівлі товару в мережі Інтернет не перераховуйте гроші до отримання товару, бажано оплачувати товар при його отриманні. Якщо невідома особа зв’язалась із продавцем товару, то в таких випадках надається лише 16-ти значний номер платіжної картки без номера на звороті та пін-коду! Якщо на мобільний або домашній телефон зателефонували невідомі особи та представляються працівниками поліції або іншої служби (випадки з податковою) та вимагають винагороду за визволення або припинення кримінального провадження у відношенні близької людини, потрібно, в першу чергу, зв’язатися з рідними, а у випадках, коли відсутній зв’язок з ними, або ніхто не відповідає, потрібно зателефонувати за номером 102 та запитати, чи не затримувався родич працівниками поліції. 
    Пам’ятайте, не потрібно робити необдуманих та поспішних вчинків.