середу, 27 грудня 2017 р.

У селищі Удачне Покровського району Донецької області було зареєстровано загибель свиней           Головне управління Держпродспоживслужби в Донецькій області  інформує. 21.12.2017 в СТФ СТОВ АФ «Дружба» (селище Удачне, Покровський район Донецька область) було зареєстровано загибель свиней.
      При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини 22.12.2017 встановлено діагноз - африканська чума свиней (АЧС).

      З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС було проведення 2 засідання:  23.12.2017 проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичній комісії при Покровській районній державній адміністрації, 24.12.2017 року  при Покровській міській державній адміністрації рішенням яких затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередку, зон захисту та нагляду.
      В осередку захворювання вживаються заходи щодо розповсюдження та  локалізації  недопущення поширення збудника АЧС згідно діючої «Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней».
      Добропільське районе управління ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області звертається до мешканців району та міста, які утримують на особистих подвір′ях свиней про небезпеку занесення захворювання на територію району та міста і про обов′язкове виконання запобіжних заходів які спрямовані на недопущення занесення та виникнення захворювання.
          У разі виникнення змін у поведінці, або стану здоров′я свиней – негайно звертатись до спеціалістів Дердпродспоживслужби або державних установ ветеринарної медицини району. Своєчасне звернення значно прискорює та полегшує проведення робіт, спрямованих на встановлення причин захворювання та їх локалізації і ліквідації. Бережіть своїх свиней від цього вкрай небезпечного захворювання!