вівторок, 30 січня 2018 р.

Митниками Донеччини виявлено порушення митних правил на 8,2 млн гривеньМинулий рік для митників Донеччини виявився досить результативним щодо виявлення правопорушень у митній сфері. Так, протягом 12 місяців 2017 року управлінням протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Донецької митниці ДФС виявлено та задокументовано 187 порушень митних правил на загальну суму 8,26 млн гривень. У порівнянні з торічними показниками кількість справ збільшилась в три рази, оціночна вартість предметів правопорушень - майже в 70. Предмети правопорушень вилучено по 23 справам, за попередньою оцінкою вартість вилучених контрабандних товарів складає 176 тис. гривень. 
В рамках проведення спеціальної операції «Рубіж-2017», завдяки налагодженій взаємодії, постійному обміну інформацією митницею спільно з правоохоронними органами Донецької області виявлено та задокументовано 33 порушення митних правил на загальну суму майже 177 тис. гривень. Основними предметами правопорушень стали тютюнові вироби та транспортні засоби.
З метою попередження злочинів не тільки в митній, а і в податковій сфері, виявлення недоброчесних платників податків, в тому числі попередження незаконного формування сум до бюджетного відшкодування ПДВ, до Головних управлінь ДФС у Харківський, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Донецькій областей та м. Києва для проведення контрольно-перевірочних заходів направлено 57 матеріалів.
Донецькі митники підтримують плідні та взаємоузгоджені зв’язки також із колегами іноземних країн. В рамках проведення перевірок достовірності відомостей, вказаних у митних деклараціях, та попередження злочинів у митній сфері протягом минулого року до митних органів країн близького та дальнього зарубіжжя направлено 56 запитів. Внаслідок опрацювання матеріалів, отриманих від митних органів іноземних держав, складено три протоколи про порушення митних правил за ч.1 ст.483 Митного кодексу України (приховування від митного контролю) на суму 8,1 млн гривень.
До Держбюджету України протягом 2017 року митницею перераховано штрафних санкцій за порушення митного законодавства на суму більше 352 тис. грн, що на 100 тис. грн більше торічних показників. 
Джерело: Добропільська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій  області.