Героїня нашої сьогоднішньої розповіді, проста сільська жінка Тамара
Іванівна Злидниченко із села Кам'янка.
Невеличке, віддалене від м. Добропілля,
село Кам’янка Добропільського району межує з Дніпропетровською областю.
Це село вражає своєю природною красою: тихою річкою, зеленими садками,
пагорбами з різнотрав’ям, сосновим лісом.
Лелече гніздо за № 1 в Донецькій області було зареєстроване саме в цьому селі, на подвір’ї майстра на всі руки, людини з «золотими руками» Володимира Олексійовича Оніпка. На сусідньому подвір’ї живе і господарює героїня нашої розповіді, проста сільська жінка Тамара Іванівна Злидниченко.
Народилася
Тамара Іванівна 14 листопада 1946 року в багатодітній родині Дегтярів
Івана Павловича та Марії Никифорівни. Після закінчення Кам’янської
восьмирічної школи дівчина продовжувала навчання в 9 класі в одній із з
шкіл м. Красноармійська (тепер – Покровськ). Уже через рік вона почала
працювати продавцем в господарчому магазині, продовжуючи навчання у
вечірній школі. Цілеспрямована дівчина заочно успішно закінчує
планово-економічний факультет Полтавського торгівельного інституту.
Ще в школі в Тамару закохався сільський хлопець Дмитро Злидниченко. Відстань від с. Кам’янка до м. Красноармійська більше 35 км, але Дмитро їздив на побачення до дівчини на велосипеді. Дівчина проводжала хлопця дна службу в армію, а служив він в прикордонних військах на далеких Командорських островах.
Після повернення Дмитра з армії молоді одружилися, і молоде подружжя переїздить до міста.24 серпня 1968 року у молодих батьків народжується син Павло, продовжувач роду. У 1978 році, коли померла мати чоловіка, а батькові виповнилося 86 років і він потребував постійного догляду, сімя вирішує повернутися в рідне село.
Тамара Іванівна працювала завідуючою магазином в с. Кам’янка. Уважна, доброзичлива, завжди усміхнена, вона легко знаходила підхід до кожного покупця, свого односельця. Її поважали всі в селі.
В трудовій книжці нашої героїні багато записів про нагородження грамотами, преміями, цінними подарунками. Вона отримала відзнаку «Відмінник радянської споживчої кооперації».
Більше 35 років зберігає, як реліквію, Тамара Іванівна дерев’яний годинник – подарунок Добропільської райспоживспілки, який, до речі, і сьогодні відліковує години, дні, роки її життя. А життя плинуло швидко: робота, догляд за свекром, виховання сина, домашнє господарство.
У 1990 році Тамару Злидниченко обирають головою Шилівської сільської ради. На цій посаді вона проявила неабиякі організаторські здібності, уважно відносилася до життєвих проблем своїх земляків.
У 1992 році під час проведення ремонтних робіт на фермі в с. Кам’янка, були знайдені останки 15-ти полонених радянських солдат з концтабору, який в роки війни німці облаштували в цьому селі. Їх перепоховання стало історичною подією не тільки для односельчан, а й всіх жителів сільської ради. Ця подія залишилася назавжди і в пам’яті нашої героїні.
Працювала жінка і бухгалтером в ЗАТ «Імені Т.Г. Шевченка», брала активну участь у створенні сільського музею в с. Юр’ївка. Пізніше очолила первинну ветеранську організацію. Тамара Іванівна не мислить свого життя без сільської громади, без людей, без допомоги тим, хто її найбільше потребує.
З роками пішли з життя коханий чоловік, дорогі сусіди, а вона знаходить в собі моральні і фізичні сили, щоб радіти кожному прожитому дню, зустрічати рідних серцю людей в батьківській хаті. Добра господиня, любляча матуся і бабуся, найкраща свекруха.
Жінка ніколи не сидить без діла. Довгими зимовими вечорами вишила багато рушників, ікон, картин. Влітку її подвір’я потопає у квітах. До всього, вона ще й активна учасниця всіх культурних заходів на селі: «Мій край, овіяний любов’ю», «Тернова хустка», «Фотографії з маминого альбому», «Зустріч старих друзів», «Зелене свято, звеселяй наш двір і хату» та багато інших.
Шановно Тамаро Іванівно!
Щиро вітаємо Вас з 85-ти річним ювілеєм Добропільського району!
Зичимо Вам миру, добра, здоров’я, активного довголіття! Хай не міліє джерело Вашої доброти, мудрості, натхнення!
Щиро вітаємо Вас з 85-ти річним ювілеєм Добропільського району!
Зичимо Вам миру, добра, здоров’я, активного довголіття! Хай не міліє джерело Вашої доброти, мудрості, натхнення!
Жіна Доброго Поля, ти – окраса Донбасу,
Ти коштовна перлина і взірець доброти!
Ти коштовна перлина і взірець доброти!
Координатор жіночого руху с. Кам’янка
Валентина Кутня