середа, 20 травня 2020 р.

ЯК ОТРИМАТИ ОНЛАЙН ДОВІДКУ ОК-5 чи ОК-7?

    Відповідно до чинного законодавства страховий стаж визначається на підставі форм ОК-5, що формується за період з 2000 року та містить відомості про суми заробітку для нарахування пенсії та страховий стаж, і ОК-7, де за період з 2011 року зібрані відомості про суми заробітної плати, з якої сплачується єдиний соціальний внесок, та страховий стаж. 
  Довідка ОК-5, як правило, використовується органами Пенсійного фонду для призначення та перерахунку пенсії. На її підставі кожна особа може проаналізувати свій страховий стаж та заробітну плату, яка в майбутньому буде використана при призначенні пенсії. Для визначення страхового стажу для нарахування допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою непрацездатності, допомоги по безробіттю тощо доцільніше використовувати довідку ОК-7.
  У довідках ОК-5 та ОК-7 містяться такі дані: 
– перелік страхувальників, які подавали відомості про застраховану особу до системи персоніфікованого обліку; 
– за кожен місяць: сума заробітної плати, з якої сплачені внески, кількість днів стажу, відмітка про сплату внесків; 
– відомості по страхувальниках і по роках про спеціальний (пільговий) стаж та відомості про стаж, який зараховується без сплати страхових внесків, наприклад, період отримання допомоги по безробіттю. 
  З метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції Добропільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області рекомендує отримувати довідки за формою ОК-5 чи ОК-7 без відвідування до управління. 
  Для цього необхідно: 
- зайти на вебпортал Пенсійного фонду України за посиланням https://portal.pfu.gov.ua
- авторизуватись в особистому кабінеті вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України зручним для Вас способом: використовуючи кваліфікований електронний підпис; через BankID (за номером банківської картки) або за допомогою мобільного додатку «Пенсійний фонд», який можна завантажити на GooglePlay; 
- обрати розділ «Запит на отримання електронних документів»; 
- заповнити необхідні реквізити, після чого натиснути «Відправити до ПФУ»; 
- отримати довідку можна в розділі «Звернення», обравши завдання зі статусом «Виконано»; 
- в отриманому документі знайти файл у pdf-форматі «Довідка про трудовий та страховий стаж», який слід зберегти або роздрукувати. 
   Достовірність всіх довідок, сформованих на вебпорталі Пенсійного фонду України, підтверджується QR-кодом. 
  Шановні громадяни, наполегливо просимо відвідувати управління лише у разі нагальної потреби. 
 Джерело: Добропільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області.